Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

VAT dla usług telekomunikacyjnych. Senat zajmie się zmianami w rozliczeniach

0
Podziel się:

Podatek ten będzie przypisany państwu członkowskiemu UE, w którym odbiorca usług (konsument) jest zlokalizowany.

VAT dla usług telekomunikacyjnych. Senat zajmie się zmianami w rozliczeniach
(senat.gov.pl)
bEEFIffV

Zmiany przewidują uproszczenie rozliczeń tego VAT-u między innymi dla usług telekomunikacyjnych świadczonych w innych krajach UE.

Ustawa jest implementacją jednej z unijnych dyrektyw i wprowadza opodatkowanie VAT-em usług telekomunikacyjnych, nadawczych oraz elektronicznych _ na rzecz osób niebędących podatnikami w miejscu ich konsumpcji _, w państwach UE, w których podatnicy ci nie mają siedziby działalności gospodarczej.

Oznacza to, że podatek VAT od tych usług będzie przypisany państwu członkowskiemu UE, w którym odbiorca usług (konsument) jest zlokalizowany.

bEEFIffX

_ Aby nowe zasady określania miejsca świadczenia nie oznaczały dla usługodawców znaczącego obciążenia administracyjnego związanego z koniecznością rejestracji w każdym państwie członkowskim, w którym siedzibę ma usługobiorca, postanowiono wprowadzić uproszczony system rozliczania podatku VAT, analogiczny do obecnie funkcjonującego w odniesieniu do usług elektronicznych świadczonych przez podmioty zagraniczne spoza UE _ - głosi uzasadnienie ustawy.

Proponowane uproszczenie przewidziane jest dla wszystkich podatników świadczących wskazane trzy rodzaje usług - zarówno dla podatników na terytorium UE (procedura unijna), jak i dla podmiotów zlokalizowanych poza Unią (procedura nieunijna).

_ Podatnik, który wybierze rozliczanie podatku VAT za pomocą tej procedury, może zarejestrować się w małym punkcie kompleksowej obsługi w danym państwie członkowskim (państwo członkowskie identyfikacji), w którym będzie składać drogą elektroniczną kwartalną deklarację VAT i wpłacać należną wszystkim państwom członkowskim UE kwotę VAT. Kwoty VAT będą przez administracje przekazywane do właściwych państw członkowskich konsumpcji, czyli tam, gdzie są odbiorcy tych usług _ - dodano w uzasadnieniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kierowcy będą zmuszeni liczyć kilometry? Nowe prawo zacznie obowiązywać już 1 kwietnia. Pozwala zaoszczędzić, ale...
Auta z kratką zatrzymały inwestycje w firmach Przyśpieszenie gospodarki, większe obroty firm i wzrost zatrudnienia - tak będzie wyglądał rok 2014 wedle przewidywań mikroprzedsiębiorców.
Tutaj zwolnienie z VAT nie obowiązuje Poznaj dokładne przepisy ustawy.
bEEFIfgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)