Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Agenda ONZ zapewnia, że nie chce kontrolować internetu

0
Podziel się:

Jednak część krajów, w tym USA i Polska, uważają, że proponowany regulamin Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych, umożliwi rządom kontrolę internetu.

Agenda ONZ zapewnia, że nie chce kontrolować internetu
(Britrob/CC/Flickr)

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny zapewnia, że nowy regulamin _ Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych (ITR) _ nie ogranicza wolności w Internecie.

Szef Związku, będącego jedną z organizacji wyspecjalizowanych ONZ, Hamadoun Toure, oświadczył na konferencji w Dubaju, że Międzynarodowy Regulamin Telekomunikacyjny nie dotyczy internetu i zawiera regulacje, chroniące wolność słowa.

Podpisania dokumentu odmówiły między innymi Stany Zjednoczone i Polska. Według przedstawiciela amerykańskiej delegacji na konferencji w Dubaju, Terry'ego Kramera, regulamin daje rządom możliwość kontrolowania internetu.

Minister do spraw cyfryzacji Michał Boni również powiedział, że Polska nie podpisze dokumentu w obecnym kształcie. Jego zdaniem, część przepisów budzi obawy, zwłaszcza niejasna definicja słowa _ security _ użyta w regulaminie.

_ - Mamy swoje regulacje telekomunikacyjne, więc nic nie tracimy nie podpisując Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych (ITR) - _uważa minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Według niego Polska wciąż będzie mogła przystępować do międzynarodowych umów telekomunikacyjnych.

Ponieważ nie wszystkie postulaty Polski zgłoszone podczas negocjacji zostały uwzględnione, nasz kraj postanowił nie podpisywać umowy. Dokument zostanie poddany społecznym konsultacjom. Jeśli opinia publiczna podzieli obawy ministerstwa, to Polska odrzuci Regulamin definitywnie. Jeśli podczas konsultacji okaże się, że obawy wyrażane dziś są przesadzone, to rząd może parafować umowę w przyszłości.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec rozmów nt. internetu. Polska... Według Michała Boniego, podczas kończącej się międzynarodowej konferencji telekomunikacyjnej WCIT-12 w Dubaju polska delegacja osiągnęła bardzo wiele.
Jednak przeforsują kontrolę internetu? W negocjacjach w Dubaju biorą udział przedstawiciele 193 krajów. Google twierdzi, że nowe przepisy mogą zagrozić idei otwartej sieci.
internet
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)