Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska obiecała 3 mld dolarów na broń dla libańskiej armii

0
Podziel się

Prezydent Suleiman, który o hojnej pomocy powiadomił w wystąpieniu telewizyjnym, podkreślił, że to największa pomoc, jaką kiedykolwiek okazano armii libańskiej.

Arabia Saudyjska obiecała 3 mld dolarów na broń dla libańskiej armii
(action press/East News)
bEpVmRoB

Arabia Saudyjska obiecała libańskiej armii pomoc w wysokości 3 mld dolarów, za które ma zostać zakupiona francuska broń dla umocnienia armii Libanu - poinformował w niedzielę prezydent tego kraju Michel Suleiman.

Prezydent Suleiman, który o - jak się wyraził - _ hojnej _ pomocy powiadomił w wystąpieniu telewizyjnym, podkreślił, że to największa pomoc, jaką kiedykolwiek okazano armii libańskiej. Nie podał szczegółów, lecz powiedział, że prezydent Francji Francois Hollande ma przedyskutować tę kwestię podczas swej niedzielnej wizyty w Arabii Saudyjskiej.

Hollande podczas pobytu w Rijadzie oświadczył, że Francja dostarczy broń libańskiej armii, jeśli zostanie o to poproszona._ Francja ekwipowała dotąd armię libańską i jeśli zostanie zgłoszone zapotrzebowanie (na dostawy broni), to je zaspokoi _ - oświadczył Hollande.

bEpVmRoD

Pomoc obiecana Libanowi przez króla Arabii Saudyjskiej jest podyktowana wzrostem niestabilności w Libanie w związku z wojną domową w sąsiedniej Syrii. Prezydent Libanu podkreślił, że jego krajowi zagraża konfliktu wyznaniowy i ekstremizm, toteż wzmocnienie armii jest żądaniem narodu.

Syryjski konflikt, jak pisze agencja Associated Press, głęboko podzielił Liban na tle wyznaniowym. Podziały między sunnitami a szyitami pogłębiają się zresztą w całym regionie. Większość syryjskich uchodźców znalazła schronienie w sąsiednich państwach: Jordanii, Iraku, Turcji i Libanie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpVmRpe
unia
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)