Notowania

rzym
09.06.2014 07:50

Nielegalny handel obnośny. Rzym wypowiada wojnę

O jak najszybsze położenie kresu nielegalnemu handlowi apelowały przez lata media, partie polityczne, a także stowarzyszenia mieszkańców Wiecznego Miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)

Po latach bezradności wobec zjawiska obnośnego handlu podróbkami w Rzymie, zwłaszcza w pobliżu największych atrakcji turystycznych, władze wypowiadają mu stanowczą walkę. Dziś na ulice wychodzą specjalne patrole połączonych sił porządkowych.

O jak najszybsze położenie kresu nielegalnemu handlowi apelowały przez lata media, partie polityczne, a także stowarzyszenia mieszkańców Wiecznego Miasta, bijąc na alarm, że historyczne centrum zamieniło się w wielkie chaotyczne targowisko.

Tysiące natrętnych handlarzy opanowały okolice Watykanu, Zamku Świętego Anioła, Fontanny do Trevi, Koloseum, Panteonu, Piazza Navona i Placu Hiszpańskiego. Wszędzie tam króluje bezprawie, zaś siły porządkowe oskarżane były dotąd o bezczynność i nieskuteczność. Często też dochodzi do napaści grup handlarzy na patrole straży miejskiej, które próbowały karać ich grzywnami.

W związku z eskalacją procederu zarząd włoskiej stolicy, wraz z ministerstwem spraw wewnętrznych i dowództwem największych formacji sił porządkowych, postanowił utworzyć z nich specjalne grupy zadaniowe, które inaugurują pracę wraz z rozpoczęciem pełni sezonu turystycznego. W skład patroli wchodzić będą policjanci, karabinierzy, funkcjonariusze Gwardii Finansowej i straży miejskiej.

_ - To, co dzieje się obecnie, jest absolutnie nie do przyjęcia _- powiedział burmistrz Rzymu Ignazio Marino, który porusza się na rowerze i przyznaje, że wizerunek miasta, zwłaszcza w oczach zagranicznych turystów, bardzo ostatnio ucierpiał. Burmistrz zapewniał, że mobilizacja sił porządkowych i pełna ich współpraca zagwarantuje skuteczność ich działań.

Tagi: rzym, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz