Notowania

pedofilia
02.07.2014 20:32

Pedofilia w Wielkiej Brytanii. Skandal w rządzie?

Jeden z labourzystowskich posłów Simon Danczuk zarzucił byłemu konserwatywnemu ministrowi spraw wewnętrznych, Leonowi Brittanowi, że w latach 80. zeszłego wieku zataił materiały dotyczące całej siatki pedofilskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/Public domain)

Obecnie toczą się dochodzenia, co stało się z dokumentami wskazującymi na istnienie siatki chroniących się nawzajem pedofilów w kręgach służby cywilnej na szczeblu rządowym, a nawet w Pałacu Buckingham.

Jest to być może zalążek kolejnego skandalu, jakie mnożą się w Wielkiej Brytanii lawinowo po ujawnieniu 2 lata temu wieloletniej pedofilii byłego dyskdżokeja i prezentera telewizyjnego Jimmiego Savile'a. Nie stanął przed sądem, gdyż zmarł przed wybuchem skandalu, jesienią 2011 roku w wieku 84 lat.

Dobiega natomiast końca rozprawa przeciw innemu celebrycie,również 84-letniemu dziś muzykowi, malarzowi i rysownikowi Rolfowi Harrisowi. Czeka on jeszcze na wydanie wyroku, ale ława przysięgłych już uznała go za winnego nadużyć seksualnych i gwałtów na nieletnich.

Sprawa Rolfa Harrisa zbulwersowała opinię nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i w jego rodzinnej Australii, której premier Tony Abbott powiedział: _ Jestem zaszokowany i zdumiony. Ale trzeba teraz zrobić wszystko, co w ludzkiej mocy, żeby strzec bezbronne dzieci i młodzież _.

Czytaj więcej w Money.pl
Watykan zabrał głos w polskiej sprawie Arcybiskup Tomasi dwukrotnie w tym roku wyjaśniał sprawę abpa Wesołowskiego na forum ONZ.
Łóżko artystki sprzedane za 2,2 miliona funtów Instalacja My Bed powstała w 1998 roku. Jest to łóżko z rozkopaną pościelą, obok którego na podłodze walają się butelki po wódce, niedopałki papierosów i prezerwatywy.
Nie będzie ekstradycji polskiego arcybiskupa? Prokurator cytując Konwencje Wiedeńską stwierdził, że dyplomata podlega jurysdykcji kraju, którego był przedstawicielem.
Tagi: pedofilia, wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz