Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Volvo zawiesza współpracę z producentem czołgów

0
Podziel się

Szwedzki koncern Volvo, drugi na świecie producent ciężarówek,
ogłosił, że zawiesza współpracę z rosyjskim Urałwagonzawodem.

Volvo zawiesza współpracę z producentem czołgów
(mrlins/CC/Flickr)
bDoRoZyt

Szwedzki koncern Volvo, drugi na świecie producent ciężarówek, ogłosił w środę, że zawiesza współpracę z rosyjskim Urałwagonzawodem z powodu rosnących napięć w stosunkach między Rosją i Ukrainą po rosyjskiej aneksji Krymu.

We wrześniu ub. roku Volvo ogłosił, że za pośrednictwem swojej francuskiej spółki zawarł umowę o współpracy z Urałwagonzawodem, największym na świecie kombinatem produkującym czołgi, nad nowym pojazdem opancerzonym.

_ - Zawiesiliśmy rozmowy i tym samym przesuwamy współpracę na późniejszy termin. Powodem tej decyzji jest sytuacja na Krymie, którą uważamy za czynnik wprowadzający niepewność _ - poinformowała w środę rzeczniczka szwedzkiego koncernu agencję Reutera.

bDoRoZyv

Jak dodała, Volvo musi jeszcze omówić sprawę z francuskimi władzami. Nie została podjęta decyzja o zakończeniu współpracy z rosyjskim kombinatem - zastrzegła.

W marcu Rosja dokonała aneksji należącego do Ukrainy Półwyspu Krymskiego, czym naraziła się na sankcje Zachodu i doprowadziła do najpoważniejszego kryzysu w stosunkach z Zachodem od czasu zimnej wojny.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Szwecji: Reakcja Rosji zrozumiała W ten sposób kraj realizuje politykę ustępstw, podobną do tej, jaką Szwecja stosowała wobec ZSRR w okresie zimnej wojny.
Szwecja inwigiluje rosyjskie firmy energetyczne Szwedzki wojskowy wywiad elektroniczny FRA inwigiluje kablową łączność rosyjskich firm energetycznych w regionie Bałtyku, przekazując zdobyte informacje USA, które "wyrażają uznanie dla wkładu Szwecji".
Biathlon czołgowy rozstrzygnięty. Wygrali... Zwycięskie załogi otrzymały w prezencie modele czołgów oraz klucze do prawdziwych samochodów osobowych.
Szwecja kupi paliwo jądrowe od Rosji Według szwedzkiej gazety alternatywą wobec rosyjskiego eksportu energii do UE może być sprzedaż paliwa jądrowego.
bDoRoZyW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)