Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Holandia-armia-oszczędności
Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
Modernizacja armii. Wiceszef MON: Prowadzimy wiele międzynarodowych rozmów
Śmigłowce uderzeniowe, bojowe wozy piechoty oraz następcy współcześnie używanych czołgów - to najważniejsze programy, w sprawie których MON prowadzi rozmowy o różnego rodzaju współpracy międzynarodowej - informuje wiceszef MON Bartosz Kownacki.
Niemcy chcą więcej wydawać na armię
Niemiecka kanclerz Angela Merkel zapowiedziała znaczące podniesienie nakładów na obronność. Niemcy wydają na armię 1,2 proc. swojego PKB. Na podniesienie wydatków na nalegać Ameryka.
Jak zacząć gromadzić oszczędności?
Chcąc wytworzyć w sobie nawyk oszczędzania, najlepiej zaczynać od niewielkich kwot oraz wyznaczyć jasno określony cel, na który przeznaczymy zgromadzone środki.
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
IAR