wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Holandia-armia-oszczędności
Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
Austria i Holandia protestują przeciwko opłatom na niemieckich autostradach
Są protesty po porozumieniu Brukseli z Berlinem w sprawie opłat za korzystanie z niemieckich autostrad przez kierowców samochodów osobowych. Komisja Europejska zaakceptowała plany wprowadzenia opłat, bo uznała, że w porównaniu z wcześniejszymi propozycjami nie dyskryminują one zagranicznych kierowców. Innego zdania są Austria i Holandia.
Zaleska: gospodarce potrzebne są długoterminowe oszczędności
Aby polska gospodarka szybciej się rozwijała potrzebne są długoterminowe oszczędności - stwierdziła w środę prezes GPW Małgorzata Zaleska podczas V Kongresu Rynku Kapitałowego. Jej zdaniem potrzeba zachęt podatkowych dla inwestorów indywidualnych.
Tajne głosowanie w sprawie dyskontu maklerskiego z Holandii. Czego się boją polscy brokerzy?
Degiro, holenderski dom maklerski, który w ciągu kilku lat działania wszedł do europejskiej pierwszej dziesiątki, nie został przyjęty do polskiej Izby Domów Maklerskich. Wniosek odrzucili członkowie Rady IDM, zarazem zarządcy firm, które mogą się Degiro obawiać. Utajnione zostały przyczyny decyzji. Formalnie Izba ma dbać o rozwój konkurencji na rynku kapitałowym, realnie jednak blokuje działalność taniego brokera. Z rynku tymczasem ma wycofać się inny tani dom maklerski. Teraz będzie już tylko drogo?
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
IAR