Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARHolandia-armia-oszczędności
2011-05-09 14:39

Holandia-armia-oszczędności


Giełda na żywo

Wybory w Grecji i wyniki spółek. GPW ma szansę na wzrosty?

Wybory w Grecji z pewnością będą najważniejszym wydarzeniem początku nowego...

Giełda na żywo

"To Ewa Kopacz obiecała pomóc frankowiczom"

PiS wzywa Ewę Kopacz, aby pomogła frankowiczom. W trakcie kampanii...

Giełda na żywo

Inwestycje PGE. Elektrownia Bełchatów zwiększyła moc

Elektrownia jest największą w Polsce i Europie elektrownią opalaną węglem...

Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
Wojna z dżihadystami. Holandia da samoloty?
Ta propozycja ma być przedyskutowana na cotygodniowym jutrzejszym posiedzeniu rządu Holandii i musiałaby być zatwierdzona przez parlament.
Amerykanie likwidują bazę w Wielkiej Brytanii. Wielki plan oszczędności
Obok brytyjskiego Mildenhall, cięcia obejmują lokalizacje w Niemczech, Włoszech, Belgii, Portugalii i Holandii.
Dwa samoloty z ciałami ofiar katastrofy wystartowały do Holandii
Drugi samolot wojskowy z ciałami ofiar katastrofy malezyjskiego boeinga wystartował w czwartek z lotniska w Charkowie. Samolot jest w drodze do Holandii....
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Kancelaria Prezydenta-Uniwersytety Trzeciego Wieku-odznaczenia
Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski wręczył odznaczenia zasłużonym na rzecz rozwoju Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła udział Anna Komorowska. Pierwsza Dama zapewniała, że będzie wspierać edukację seniorów. Jak mówiła, Uniwersytety Trzeciego Wieku to wspaniała inicjatywa. Anna Komorowska dodała, że z ogromną radością przyjęła zaproszenie, by w 2012 roku objąć patronatem działalność Uniwersytetów dla seniorów.
Gaz łupkowy - Główny Geolog Kraju - zagrożenia
Główny Geolog Kraju Henryk Jacek Jezierski przyznaje, że nie jest możliwe poszukiwanie i wydobywanie gazu łupkowego bez wpływu na środowisko. Jego zdaniem jest jednak możliwe ograniczenie szkód.
MSWiA-policja-pseudokibice
Policyjni eksperci zidentyfikowali kilkudziesięciu pseudokibiców, którzy brali udział w zamieszkach po finałowym meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy. Jak poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, wkrótce zostaną im postawione zarzuty.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze