wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Holandia-armia-oszczędności
Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
Mocny wzrost cen w Polsce. Inflacja zjada zyski z oszczędności
GUS opublikował najnowsze dane dotyczące inflacji w Polsce.
Austria i Holandia protestują przeciwko opłatom na niemieckich autostradach
Są protesty po porozumieniu Brukseli z Berlinem w sprawie opłat za korzystanie z niemieckich autostrad przez kierowców samochodów osobowych. Komisja Europejska zaakceptowała plany wprowadzenia opłat, bo uznała, że w porównaniu z wcześniejszymi propozycjami nie dyskryminują one zagranicznych kierowców. Innego zdania są Austria i Holandia.
Budowa dróg w Polsce. Rząd szuka oszczędności
Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit zapewnił we wtorek, że jego resort robi wszystko, aby ograniczyć koszty budowy dróg w Polsce. Mają w tym pomóc nowe normy budowlane oraz zmniejszenie wydatków na urządzenia chroniące zwierzęta przed wypadkami drogowymi.
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
IAR