Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Holandia-armia-oszczędności
Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
Modernizacja armii. Wiceszef MON: Prowadzimy wiele międzynarodowych rozmów
Śmigłowce uderzeniowe, bojowe wozy piechoty oraz następcy współcześnie używanych czołgów - to najważniejsze programy, w sprawie których MON prowadzi rozmowy o różnego rodzaju współpracy międzynarodowej - informuje wiceszef MON Bartosz Kownacki.
Modernizacja polskiej armii. Petru: pieniądze na obronność powinny być wydawane efektywniej
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że do skutecznej, samodzielnej obrony polskiego terytorium potrzebne są nakłady wysokości co najmniej 3 proc. PKB, i do takich nakładów będziemy zmierzali. Obecnie nakłady na obronność wynoszą zgodnie z ustawą co najmniej 2 proc. PKB.
Ceny nieruchomości w Holandii wzrosły najmocniej od 12 lat
Ceny nieruchomości w Holandii wzrosły najmocniej od 12 lat - wynika z danych biura statystycznego CBS.
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
IAR