Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARHolandia-armia-oszczędności
2011-05-09 14:39

Holandia-armia-oszczędności


Giełda na żywo

Sesja niskiego eurodolara

Rano byki próbowały podbijać kurs euro względem dolara, ale trafiły na blokadę.

Giełda na żywo

Strata netto Qumak wobec zysku rok wcześniej

To był zły kwartał dla spółki, zarówno pod względem przychodów, jak i wyników.

Giełda na żywo

Nowy miesiąc, a giełda wciąż podzielona

Handel skupia się na spółkach mniejszych, gdzie widać pokaźne wzrosty.

Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
Wojna z dżihadystami. Holandia da samoloty?
Ta propozycja ma być przedyskutowana na cotygodniowym jutrzejszym posiedzeniu rządu Holandii i musiałaby być zatwierdzona przez parlament.
Amerykanie likwidują bazę w Wielkiej Brytanii. Wielki plan oszczędności
Obok brytyjskiego Mildenhall, cięcia obejmują lokalizacje w Niemczech, Włoszech, Belgii, Portugalii i Holandii.
Dwa samoloty z ciałami ofiar katastrofy wystartowały do Holandii
Drugi samolot wojskowy z ciałami ofiar katastrofy malezyjskiego boeinga wystartował w czwartek z lotniska w Charkowie. Samolot jest w drodze do Holandii....
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Kancelaria Prezydenta-Uniwersytety Trzeciego Wieku-odznaczenia
Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski wręczył odznaczenia zasłużonym na rzecz rozwoju Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła udział Anna Komorowska. Pierwsza Dama zapewniała, że będzie wspierać edukację seniorów. Jak mówiła, Uniwersytety Trzeciego Wieku to wspaniała inicjatywa. Anna Komorowska dodała, że z ogromną radością przyjęła zaproszenie, by w 2012 roku objąć patronatem działalność Uniwersytetów dla seniorów.
Gaz łupkowy - Główny Geolog Kraju - zagrożenia
Główny Geolog Kraju Henryk Jacek Jezierski przyznaje, że nie jest możliwe poszukiwanie i wydobywanie gazu łupkowego bez wpływu na środowisko. Jego zdaniem jest jednak możliwe ograniczenie szkód.
MSWiA-policja-pseudokibice
Policyjni eksperci zidentyfikowali kilkudziesięciu pseudokibiców, którzy brali udział w zamieszkach po finałowym meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy. Jak poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, wkrótce zostaną im postawione zarzuty.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl