Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Holandia-armia-oszczędności
Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
Modernizacja armii. Wiceszef MON: Prowadzimy wiele międzynarodowych rozmów
Śmigłowce uderzeniowe, bojowe wozy piechoty oraz następcy współcześnie używanych czołgów - to najważniejsze programy, w sprawie których MON prowadzi rozmowy o różnego rodzaju współpracy międzynarodowej - informuje wiceszef MON Bartosz Kownacki.
Jak zacząć gromadzić oszczędności?
Chcąc wytworzyć w sobie nawyk oszczędzania, najlepiej zaczynać od niewielkich kwot oraz wyznaczyć jasno określony cel, na który przeznaczymy zgromadzone środki.
Przepaść płacowa w Holandii. Propozycja cięcia premii
Holenderski minister finansów i szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem zaproponował w czwartek, by premie dla menadżerów w Holandii zostały ograniczone do 20 proc. ich wynagrodzenia. Zwrócił uwagę na przepaść między płacami zarządów a szeregowych pracowników.
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
IAR