wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Holandia-armia-oszczędności
Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
Amerykańska armia się zbroi. Do gry wchodzi nowy rodzaj broni
14,3 mld dol. - tyle średnio wynosi roczny rachunek amerykańskiej armii za ropę dostarczaną przez spółki paliwowe Exxon Mobil, BP i Shell.
Brexit: jak przewieźć oszczędności do Polski?
Autorzy raportu przygotowanego przez firmę doradczą Expander wskazują, że przelanie do Polski funtów może być kosztowne ze względu na prowizje naliczane przez banki pośredniczące w transakcjach.
Fed i Holandia nowymi motorami napędowymi
Wczorajsze wydarzenia stanowiły wyraźne ryzyka odwrotu na globalnych rynkach giełdowych.
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
IAR