Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Holandia-armia-oszczędności
Holenderska armia będzie musiała sobie poradzić bez czołgów, helikopterów, myśliwców F16. Holenderskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło dzisiaj wycofywanie sprzętu wojskowego z armii. To pierwszy etap redukcji holenderskiego wojska. W ten sposób rząd w Hadze chce w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzic w sektorze obrony miliard euro.
Czytaj więcej w Money.pl
5 mln euro oszczędności w Pałacu Prezydenckim w Rzymie
O 5 milionów euro mniejsze były w zeszłym roku wydatki Pałacu Prezydenckiego we Włoszech - wynika z najnowszego raportu. To kolejny rok polityki oszczędności w gigantycznej, jak się podkreśla, instytucji, zatrudniającej ponad 1700 osób.
7 sposobów na rachunkowe oszczędności
Szukasz sposobu na obniżenie rachunków? Sprawdź, jak oszczędzić nawet kilkuset złotych rocznie.
Wydatki na zbrojenia w Europie. Holandia zwiększa swój budżet na wojsko
Holandia ogłosiła we wtorek, że zwiększa przyszłoroczny budżet na obronę o 220 mln euro, czyli o 3 proc. w stosunku do budżetu na 2015 rok, aby zwiększyć zdolności militarne armii i udział w misjach międzynarodowych.
Dwódca sił zbrojnych Holandii uczestniczył w likwidacji 14 z 19 śmigłowców w bazie sił powietrznych Gilze-Rijen. "To smutny dzień dla armii. To pierwszy dzień, kiedy fizycznie widać, co oznaczają oszczędności w obronie" - mówi generał Peter van Uhm. W wyniku radykalnej reorganizacji z holenderskiej armii znikną między innymi wszystkie czołgi i samochody opancerzone. Lotnictwo musi rozwiązać jedną z eskadr myśliwców F-16, co oznacza wycofanie z służby 19 maszyn. Na sprzedaż lub na złom trafią też cztery z dziesięciu trałowców. Pracę straci tysiące osób, tysiące innych zostanie przesuniętych na inne stanowiska.
IAR