Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sesja na Wall Street. Główne indeksy bez większych zmian

0
Podziel się:

Rynkowi akcji w USA wciąż szkodzą spekulacje, że zbliża się moment pierwszej podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Sesja na Wall Street. Główne indeksy bez większych zmian
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Czwartek na Wall Street przyniósł na zamknięciu niewielkie zmiany głównych indeksów po zapowiedziach zwiększenia zaangażowania militarnego USA na Bliskim Wschodzie oraz obniżeniu prognozy popytu na ropę naftową przez Międzynarodową Agencję Energetyczną.

Ceny ropy naftowej Brent spadły w czwartek poniżej poziomu 98 USD za baryłkę, co jest najniższym poziomem cen tego surowca od dwóch lat. Ceny ropy spadały w czwartek po tym jak Międzynarodowa Agencja Energetyczna obniżyła prognozę popytu na surowiec.

_ - Wciąż oczekujemy, że popyt na ropę naftową będzie rósł. Tempo wzrostu popytu jest jednak wolniejsze od wcześniejszych założeń _ - napisano w raporcie agencji.

W ślad za spadającymi cenami ropy naftowej spadały w czwartek akcje spółek paliwowych, w tym największych amerykańskich koncernów z tego sektora, czyli Chevrona oraz Exxona. Ogółem jednak najważniejsze indeksy zza Oceanu kończą sesję niemal dokładnie w tym samym miejscu co na zamknięciu dzień wcześniej.

Prezydent Barack Obama ogłosił w środę wiecozrem strategię walk z Państwem Islamskim. Obama zapewnił, że USA wraz z sojusznikami _ osłabią i ostatecznie zniszczą _ bojowników tego radykalnego ugrupowania. Zadeklarował też, że nie zawaha się zaatakować terrorystów na terytorium Syrii, przed czym dotąd Stany Zjednoczone się powstrzymywały.

Tymczasem Unia Europejska zdecydowała, że wdroży zaostrzone sankcje wobec Rosji. Jednocześnie UE zastrzegła sobie prawo do rewizji decyzji w odpowiedzi na wydarzenia na Ukrainie. Nowe sankcje gospodarcze mają obejmować m.in. zakaz pozyskiwania funduszy na europejskich rynkach kapitałowych dla firm z przemysłu obronnego oraz państwowych przedsiębiorstw naftowych z Rosji.

Słabsze od oczekiwań dane napłynęły z Chin. Chińskie ceny konsumpcyjne wzrosły w ub. miesiącu rdr o 2,0 proc., po wzroście miesiąc wcześniej o 2,3 proc. Rynek spodziewał się wzrostu CPI o 2,2 proc.

Rozczarowały również najnowsze dan z rynku pracy USA. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła do 315 tys. z 304 tys. tydzień wcześniej po korekcie.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 300 tys. wobec 302 tys. tydzień wcześniej przed korektą.

Rynkowi akcji w USA wciąż szkodzą spekulacje, że zbliża się moment pierwszej podwyżki stóp proc. przez Rezerwę Federalną. Najbliższe posiedzenie FOMC zaplanowane jest na przyszły tydzień i amerykański bank centralny może go wykorzystać, aby bardziej precyzyjnie niż to czynił do tej pory zasygnalizować swoje plany dotyczące wysokości stóp proc.

W trakcie sesji traciły akcje Twittera. Spółka poinformowała, że zamierza przeprowadzić emisję obligacji, której wartość może sięgnąć 1,5 mld USD.

Rósł kurs producenta odzieży sportowej firma Lululemon. Spółka podała lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne, jej zysk na akcje w drugim kwartale wyniósł 33 centów na akcje wobec spodziewanych przez rynek 29 centów na akcję.

O planach pozyskania do 1,5 mld dolarów w drodze emisji obligacji zamiennych poinformował Twitter. To pierwsza w historii próba pozyskania długu przez tę spółkę.

Ponad 10 proc. rosły akcje RadioShack pomimo dwukrotnie wyższej od oczekiwań kwartalnej straty netto.

Mocno zyskiwały też papiery JDS Uniphase po zapowiedzi podziału firmy na dwie oddzielne spółki notowane na giełdzie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.