Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Budowa metra w Rzymie - najdroższa i najdłuższa w historii

0
Podziel się:

Takie obawy wyraził Sąd Obrachunkowy w Rzymie, odpowiednik NIK. Już wydano na ten cel 3,3 miliarda euro.

Budowa metra w Rzymie - najdroższa i najdłuższa w historii
(Stig Nygaard/cc/Flickr)

Budowa trzeciej linii metra w Rzymie będzie prawdopodobnie najdłuższą i najdroższą inwestycją w historii Włoch i Unii Europejskiej - takie obawy wyraził Sąd Obrachunkowy w Rzymie, odpowiednik NIK. Już wydano na ten cel 3,3 miliarda euro.

W obszernym sprawozdaniu przedstawionym w czwartek podkreślono, że w związku z realizacją tej budowy w historycznym centrum Wiecznego Miasta jej koszt na pewno jeszcze znacznie wzrośnie.

Według autorów dokumentu jej łączny koszt był stale niedoszacowany. Przypomniano, że w 2001 roku obliczano go na blisko 2 miliardy euro, potem sumę tę podniesiono do 2,6 miliarda euro, ale i to było poniżej realnych kosztów inwestycji w metropolii mającej - jak przypomniano - charakter zabytku archeologii. Tymczasem linia ta ma przebiegać przez samo serce włoskiej stolicy.

Według niektórych ekspertów, którzy skomentowali sprawozdanie, wydatki z publicznej kasy na ten cel mogą sięgnąć nawet 6 miliardów euro.

Pierwotnie zakładano, że linia C będzie gotowa na rok 2000, gdy w Rzymie obchodzono Rok Święty. Teraz zaś nie wiadomo nawet, czy budowa zostanie ukończona w roku 2020, gdy Wieczne Miasto chciałoby zorganizować letnią olimpiadę.

Czytaj więcej o wydarzeniach we Włoszech
Trzy tysiące pęknieć w symbolu potęgi Rzymu Wielki remont Koloseum, sfinansowany przez prywatnego przedsiębiorcę, rozpocznie się wiosną przyszłego roku.
Aktorzy protestują, można ich podglądać Od prawie 100 dni aktorzy i pracownicy techniczni okupują Teatro Valle w Rzymie protestując przeciwko cięciom w nakładach na kulturę.
Śnieżny chaos. Najgorzej od ćwierćwiecza Z powodu śnieżyc niektóre pociągi we Włoszech miały nawet 10 godzin spóźnienia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)