Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bruksela chce dyskusji o sytuacji w Polsce na posiedzeniu komisarzy UE

345
Podziel się:

Teoretycznie, zignorowanie zaleceń Komisji może zakończyć się wnioskiem o nałożenie sankcji, włącznie z odebraniem głosu na unijnych posiedzeniach ministerialnych. Do tego jednak potrzebna jest jednomyślność wszystkich krajów, a Węgry już zapowiedziały, że takiego wniosku nie poprą.

Bruksela chce dyskusji o sytuacji w Polsce na posiedzeniu komisarzy UE
(EPP/Flickr (CC BY 2.0))

Szef Komisji Europejskiej chce, by komisarze w najbliższą środę omówili sytuację w Polsce. Jean-Claude Juncker poprosił o wpisanie tego punktu do programu posiedzenia Komisji - poinformowała rzeczniczka przewodniczącego Mina Andreeva.

Z jej wypowiedzi wynika, że debata ma dotyczyć prowadzonej przez Komisję od stycznia procedury przeciwko Polsce. - Komisja Europejska już wiele razy wyrażała swoje zaniepokojenie stanem praworządności w Polsce, ostatni raz w rekomendacjach 27 lipca - dodała rzeczniczka.

W lipcu Komisja Europejska rekomendowała rządowi między innymi opublikowanie zaległych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego i stosowanie się do nich. W październiku polski rząd w piśmie do Komisji odrzucił zalecenia, twierdząc, że ich spełnienie wiązałoby się z naruszeniem prawa. Polska napisała też, że Komisja nie ma kompetencji, by oceniać zgodność polskich ustaw z konstytucją.

Teoretycznie, zignorowanie zaleceń Komisji może zakończyć się wnioskiem o nałożenie sankcji, włącznie z odebraniem głosu na unijnych posiedzeniach ministerialnych. Do tego jednak potrzebna jest jednomyślność wszystkich krajów, a Węgry już zapowiedziały, że takiego wniosku nie poprą.

Oprac. Bartosz Wawryszuk

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(345)
Benek
7 lat temu
Tusk i Merkel chcą dyskusji o Polsce. chcą ustalić w jaki sposób dalej doić Polskę i niszczyć jej gospodarkę. żeby młodzi Polacy wyjechali z Polski a na ich miejsce przyjadą terroryści arabscy lub pracownicy z Ukrainy.
Gama
7 lat temu
Polacy też proszą Unię o pomoc w pozbyciu się Kaczora. Dobra zmiana, którą zapowiedział bezczelną gębą Brochy, nam nie odpowiada. Czego się te łapy Kacze nie chwycą, wszystko zamienia się w szambo. W mojej Ojczyźnie jest zaduch kaczo-klerykalny. .Umyśluił sobie kaczy-wypierdek, że wszystkuich jego dwunastnic obchodzonych dziesiatego każdego miesiąca ma być 96. Kogo ta morda pytała o zdanie ? Nawet aukcji arabów nie umieli przeprowadzić. Takiego burdelu nie było w tym kraju nawet za komuny. Z tamtej epoki to przecież Kwaśniewski został prezydentem. Jeżeli zabierał czy zabiera do dziś głos, to nie trzeba się wstydzić słów, które wypowiada. Porownajcie go tylko z Kaczorem. Spod Pałacu Prezydenckiego dobiega do nas tylko ujadanie.
NOWA114
7 lat temu
Polacy chcą dyskusji w UE na temat sytuacji w Niemczech chodzi o bezpieczeństwo kobiet w poruszaniu się w swojej ojczyźnie.Zagrażają im zaproszeni do Niemiec islamiści.I niech w końcu powiedzą głośno całemu światu że obozy koncentracyjne to niemieckie obozy wiem co mówię bo mój tata był w nich trzy i pół roku gdyby nie uciekł jak obóz był przenoszony to by był spalony w stodole tak bo NIEMCY spalili więźniów a tych co przeżyli dobijali.Mojego ojca i trzech jego kolegów znaleźli w lesie AMERYKANIE.
Chełmianin N
7 lat temu
KŁAMSTWO TĘPIĆ!!! Niemieckie! Obozy nigdy nie były polskie! Lubelszczyzna nie województwo lubelskie! Czyli media zachodnie historię zakłamują, a media nasze własną historię ściemniają. Nasi! Piszą noty i kłamstwo im zarzucają, a we własnym kraju, kłamstwo wmawiają i niezależnych uczonych z PAN nie uznają. Zachód! Niemieckie obozy polskimi zowie, a to świadczy, że nazizm jest w odnowie! Morał taki!!! Kto szanuje historię ojczyzny niech wskaże obszar owej Lubelszczyzny? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
azorek
7 lat temu
Niech Bruksela pilnuje swoich ćpunów i alkoholików . Od nas WARA.
...
Następna strona