Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Słaba ochrona instalacji nuklearnych w Belgii

0
Podziel się:

Problemy mogą się pojawić w przypadku dużego pożaru, czy silnej burzy.

Słaba ochrona instalacji nuklearnych w Belgii
(cnythzl/iStockphoto)

Instalacje nuklearne w belgijskim Dessel słabo chronione. Tak wynika z raportu Federalnej Agencji do spraw Kontroli Jądrowej.

Problemy mogą się pojawić w przypadku dużego pożaru, czy silnej burzy - napisali eksperci, którzy sprawdzali sytuację w Dessel, gdzie znajduje się składowisko odpadów jądrowych i przetwórnie wypalonego paliwa. Raport stwierdza też, że instalacje jądrowe powinny być lepiej chronione przed uderzeniem pioruna. Wiele do życzenia pozostawiają również plany działań w sytuacjach nadzwyczajnych.

Agencja do spraw kontroli jądrowej zażądała więc ich aktualizacji w porozumieniu ze strażą pożarną i agencją obrony cywilnej. W Belgii obecnie ponad 55 procent energii elektrycznej pochodzi ze źródeł jądrowych. Rząd ogłosił niedawno, że będzie stopniowo zamykać reaktory nuklearne. W 2015 roku zakończona zostanie eksploatacja reaktorów w Doel, a te w Tihange będą pracować 10 lat dłużej, czyli do 2025 roku.

Czytaj więcej o sytuacji w Belgii w Money.pl
Zabrał im posiłki by nie poszli na wojnę Młodzi Belgowie wyznania islamskiego, walczący w szeregach powstańców to problem dla rządu w Brukseli, który zastanawia się jak ich powstrzymać.
Wyjeżdżają walczyć. Belgia ich powstrzymuje W Syrii może obecnie przebywać nawet kilkuset Belgów pochodzenia arabskiego, jednak - jak informuje gazeta - znakomita większość z nich nie została zwerbowana do walki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)