Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel w niedzielę. Solidarność domaga się zakazu

0
Podziel się:

W każdą niedzielę pracuje w sklepach około 250 tysięcy osób. NSZZ Solidarność domaga się wolnych niedziel w handlu.

Handel w niedzielę. Solidarność domaga się zakazu
(billyfoto/iStockphoto)

NSZZ _ Solidarność _domaga się wolnych niedziel w handlu. Wprowadzenia przepisów o zakazie handlu w niedzielę chcą przede wszystkim pracownicy sklepów wielkopowierzchniowych.

Dziś przed hiper i supermarketami związkowcy rozdawali klientom ulotki z informacjami o akcji. Szef Sekcji Krajowej Handlu w NSZZ Solidarność Alfred Bujara mówi, że protest przeciwko pracy w niedzielę i akcja informacyjna dla klientów sklepów odbyła się w dużych miastach w całej Polsce.

Bujara podkreśla, że wolne niedziele nie muszą oznaczać strat w handlu, bo ludzie wydają na zakupy tyle pieniędzy ile na to przeznaczą, niezależnie od tego w jakim dniu tygodnia. Jak mówi - wolne niedziele nie grożą też wzrostem bezrobocia, bo po redukcjach zatrudnienia warunki pracy w handlu są bardzo ciężkie i nie da się zwolnic kolejnych osób, obciążając ich zadaniami innych pracowników.

Alfred Bujara powiedział, że w każdą niedzielę pracuje w handlu około 250 tysięcy osób. Akcja na rzecz wolnych niedziel w handlu ma wymiar europejski. Jak powiedział Alfred Bujara, w ubiegłym roku powstało europejskie przymierze na rzecz wolnej niedzieli, a Solidarność jest współautorem tej inicjatywy.

O działalności związków zawodowych czytaj w Money.pl
Chcą gwarancji pracowniczych. Jak nie, to... Związkowcy sprzeciwiają się prywatyzowaniu PKP Cargo bez podpisania paktu gwarancji pracowniczych dla załogi.
Ograbią KGHM? Jest antyrządowa koalicja Posłowie PiS zapowiedzieli skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.
Te pielęgniarki to zagrożenie dla chorych Pielęgniarka etatowa może pracować w tygodniu 170 godzin, natomiast pielęgniarka kontraktowa bez ograniczeń.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.