wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio?

Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio?

Fot. andrys/pixabay.com/ CCO

Na zmianach w zarządach TVP i Polskiego Radia się nie skończy. PiS zapowiada m.in. "repolonizację" mediów. W money.pl sprawdziliśmy, które media są w rękach zagranicznego kapitału, a które telewizje, portale, dzienniki czy rozgłośnie radiowe mają kapitał polski.

Projekt ustawy dotyczącej "repolonizacji" mediów ma być gotowy w połowie 2016 r. Jak zapewniają przedstawiciele PiS, nowe przepisy mają nie być wymierzone w konkretne media. Na razie jednak brakuje konkretów.

Wiadomo, że PiS chce zaproponować zmianę przepisów antymonopolowych: chodzi o to, by jeden podmiot nie koncentrował w swoim ręku nadmiernej części rynku. Jaki to miałby być procent i jak ma być określany ten rynek - tego jeszcze nie wiemy.

- Repolonizacja nie oznacza odbierania niczego na siłę, jesteśmy w Unii Europejskiej i obowiązują przepisy – powiedziała w TV Republika poseł PiS Elżbieta Kruk. Nie ukrywała jednak, że właściciel, który przekroczy pułap, będzie musiał odsprzedać część biznesu. - Może się też zdarzyć, że trzeba będzie się po prostu wycofać z rynku – dodała posłanka.

Temat już podchwycił Michał Lisiecki, prezes PMPG, właściciela spółki wydającej m.in. tygodnik "Wprost". W środę wieczorem na Twitterze zasugerował, by - dosłownie - oflagować prasę.

Przejrzeliśmy, w czyich rękach są wiodące media w poszczególnych kategoriach: stacjach TV, dziennikach, tygodnikach, portalach i rozgłośniach radiowych.

Czy w polskich mediach jest za dużo obcego kapitału?

tak
nie

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Jeśli interesują Was szczegóły kapitału w mediach, także w podmiotach, których nie ujęliśmy w infografice, dodatkowe informacje znajdziecie na kolejnych stronach

Poprzednia strona
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Grześ732
109.241.78.* 2017-06-18 22:50
Gazeta wyborcza jest Polska? Ale dyktują chyba zza granicy, bo takie tam czasem antypolskie teksty walą...
Piotr603
24.34.68.* 2017-06-07 03:27
Nie można nazywać "Polską" Wyborczej, Lisowej i wielu innych którzy są extremalnie antypolscy. Myślę też że wiele mediów ma tylko polską fasadę a właścicielami są inwestorzy zagraniczni. Dlatego moim zdaniem sytuacja jest dużo gorsza. Trzeba z tym walczyć, żeby wrogowie Polski nie szerzyli wrogiej propagandy. Wtedy lewica nigdy nie wygra wyborów. 😀
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Patriota Polski
31.175.195.* 2017-05-06 19:36
Gdy Hitler dostrzegł, że większość mediów w jego kraju leży w rękach żydowskich, podjął natychmiastową akcję w celu zmiany tego faktu. Obecnie zaś w Polsce większość prasy lezży w rękach niemieckich. Czyżby niemiecka wojna propagandowa, tak naprawdę nigdy się nie zakończyła?!
Zobacz więcej komentarzy (1378)