wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio?

Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio?

Fot. andrys/pixabay.com/ CCO

Na zmianach w zarządach TVP i Polskiego Radia się nie skończy. PiS zapowiada m.in. "repolonizację" mediów. W money.pl sprawdziliśmy, które media są w rękach zagranicznego kapitału, a które telewizje, portale, dzienniki czy rozgłośnie radiowe mają kapitał polski.

Projekt ustawy dotyczącej "repolonizacji" mediów ma być gotowy w połowie 2016 r. Jak zapewniają przedstawiciele PiS, nowe przepisy mają nie być wymierzone w konkretne media. Na razie jednak brakuje konkretów.

Wiadomo, że PiS chce zaproponować zmianę przepisów antymonopolowych: chodzi o to, by jeden podmiot nie koncentrował w swoim ręku nadmiernej części rynku. Jaki to miałby być procent i jak ma być określany ten rynek - tego jeszcze nie wiemy.

- Repolonizacja nie oznacza odbierania niczego na siłę, jesteśmy w Unii Europejskiej i obowiązują przepisy – powiedziała w TV Republika poseł PiS Elżbieta Kruk. Nie ukrywała jednak, że właściciel, który przekroczy pułap, będzie musiał odsprzedać część biznesu. - Może się też zdarzyć, że trzeba będzie się po prostu wycofać z rynku – dodała posłanka.

Temat już podchwycił Michał Lisiecki, prezes PMPG, właściciela spółki wydającej m.in. tygodnik "Wprost". W środę wieczorem na Twitterze zasugerował, by - dosłownie - oflagować prasę.

Przejrzeliśmy, w czyich rękach są wiodące media w poszczególnych kategoriach: stacjach TV, dziennikach, tygodnikach, portalach i rozgłośniach radiowych.

Czy w polskich mediach jest za dużo obcego kapitału?

tak
nie

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Jeśli interesują Was szczegóły kapitału w mediach, także w podmiotach, których nie ujęliśmy w infografice, dodatkowe informacje znajdziecie na kolejnych stronach

Poprzednia strona
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
aegfgawegweg
217.67.218.* 2017-01-05 11:16
Kłamliwy "artykuł".
Kto jest w posiadaniu Money.pl?
szpila641
94.254.146.* 2016-12-29 21:30
nierzetelny zmanipulowany pani kalińska zarzecza faktom ale mam rozwiązanie wprowadźmy to co w niemczech ha ha ha przecież oni są wiodącą demokracją i .... znikną wszystkie media zagraniczne czyż nie tak pani kalińska .Polecam się dokształcić i troche mniej kłamać albo mieć lepsze rzeznamie w świecie szczególnie że siedząc przed kompam można wszystko sprawdzić
Brunon101
76.169.111.* 2016-12-22 10:41
Ten artykuł jest nierzetelny lub być może nawet zmanipulowany!!! Całkowicie pominięta została prasa lokalna (np: Gazeta Pomorska, Dziennik Zachodni, Polska Głos Wielkopolski itd), dwutygodniki i miesięczniki oraz tygodniki i dwutygodniki telewizyjne. Dlaczego zostały pominięte? Bo wygląda to fatalnie. ok 95% z nich to kapitał niemiecki i małej części szwajcarski.
Zobacz więcej komentarzy (1362)