wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio?

Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio?

Fot. andrys/pixabay.com/ CCO

Na zmianach w zarządach TVP i Polskiego Radia się nie skończy. PiS zapowiada m.in. "repolonizację" mediów. W money.pl sprawdziliśmy, które media są w rękach zagranicznego kapitału, a które telewizje, portale, dzienniki czy rozgłośnie radiowe mają kapitał polski.

Projekt ustawy dotyczącej "repolonizacji" mediów ma być gotowy w połowie 2016 r. Jak zapewniają przedstawiciele PiS, nowe przepisy mają nie być wymierzone w konkretne media. Na razie jednak brakuje konkretów.

Wiadomo, że PiS chce zaproponować zmianę przepisów antymonopolowych: chodzi o to, by jeden podmiot nie koncentrował w swoim ręku nadmiernej części rynku. Jaki to miałby być procent i jak ma być określany ten rynek - tego jeszcze nie wiemy.

- Repolonizacja nie oznacza odbierania niczego na siłę, jesteśmy w Unii Europejskiej i obowiązują przepisy – powiedziała w TV Republika poseł PiS Elżbieta Kruk. Nie ukrywała jednak, że właściciel, który przekroczy pułap, będzie musiał odsprzedać część biznesu. - Może się też zdarzyć, że trzeba będzie się po prostu wycofać z rynku – dodała posłanka.

Temat już podchwycił Michał Lisiecki, prezes PMPG, właściciela spółki wydającej m.in. tygodnik "Wprost". W środę wieczorem na Twitterze zasugerował, by - dosłownie - oflagować prasę.

Przejrzeliśmy, w czyich rękach są wiodące media w poszczególnych kategoriach: stacjach TV, dziennikach, tygodnikach, portalach i rozgłośniach radiowych.

Czy w polskich mediach jest za dużo obcego kapitału?

tak
nie

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Jeśli interesują Was szczegóły kapitału w mediach, także w podmiotach, których nie ujęliśmy w infografice, dodatkowe informacje znajdziecie na kolejnych stronach

Poprzednia strona
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Bolo211
31.2.1.* 2016-11-07 13:04
Pani Agata ma mizerną wiedzę o prawdziwym kapitale wspomnianych spółek.
Jerzy Brojek z Ostrołęki
178.235.251.* 2016-07-02 08:03
Pan Michał Lisiecki podpowiedział znakomite rozwiązanie. "Oflagowanie" k a ż d e g o medium
nie stoi w sprzeczności z jakimikolwiek przepisami. Szanuję Niemców, Amerykanów, Żydów etc etc,
ale kocham P O L A K Ó W. Przy okazji zachęcam do "wklepania" NOAM CHOMSKY - DZIESIĘĆ
SPOSOBÓW NA MANIPULOWANIE SPOŁECZEŃSTWEM"
Dopiero treść tego krótkiego artykułu uzmysłowi Państwu - JAK JESTEŚMY MANIPULOWANI (OCZYWIŚCIE PRZEZ RZĄDZĄCYCH MEDIAMI). Pozdrawiam, z poważaniem
lajos
31.128.8.* 2016-05-26 10:38
pomyłka gazeta wyborcza nie polska lecz żydowska a to chyba różnica
Zobacz więcej komentarzy (1356)