Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio?

Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio?

Fot. andrys/pixabay.com/ CCO

Na zmianach w zarządach TVP i Polskiego Radia się nie skończy. PiS zapowiada m.in. "repolonizację" mediów. W money.pl sprawdziliśmy, które media są w rękach zagranicznego kapitału, a które telewizje, portale, dzienniki czy rozgłośnie radiowe mają kapitał polski.

Projekt ustawy dotyczącej "repolonizacji" mediów ma być gotowy w połowie 2016 r. Jak zapewniają przedstawiciele PiS, nowe przepisy mają nie być wymierzone w konkretne media. Na razie jednak brakuje konkretów.

Wiadomo, że PiS chce zaproponować zmianę przepisów antymonopolowych: chodzi o to, by jeden podmiot nie koncentrował w swoim ręku nadmiernej części rynku. Jaki to miałby być procent i jak ma być określany ten rynek - tego jeszcze nie wiemy.

- Repolonizacja nie oznacza odbierania niczego na siłę, jesteśmy w Unii Europejskiej i obowiązują przepisy – powiedziała w TV Republika poseł PiS Elżbieta Kruk. Nie ukrywała jednak, że właściciel, który przekroczy pułap, będzie musiał odsprzedać część biznesu. - Może się też zdarzyć, że trzeba będzie się po prostu wycofać z rynku – dodała posłanka.

Temat już podchwycił Michał Lisiecki, prezes PMPG, właściciela spółki wydającej m.in. tygodnik "Wprost". W środę wieczorem na Twitterze zasugerował, by - dosłownie - oflagować prasę.

Przejrzeliśmy, w czyich rękach są wiodące media w poszczególnych kategoriach: stacjach TV, dziennikach, tygodnikach, portalach i rozgłośniach radiowych.

Czy w polskich mediach jest za dużo obcego kapitału?

tak
nie

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Jeśli interesują Was szczegóły kapitału w mediach, także w podmiotach, których nie ujęliśmy w infografice, dodatkowe informacje znajdziecie na kolejnych stronach

Poprzednia strona
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
lajos
31.128.8.* 2016-05-26 10:38
pomyłka gazeta wyborcza nie polska lecz żydowska a to chyba różnica
COLA216
109.95.28.* 2016-04-26 15:03
TO SKANDAL NIEMCY ZROBIŁY Z POLSKI SWOJE PAŃSTWO KOLONIĘ ,KONTROLUJĄ I WPŁYWAJA NA POLSKĄ OPINIĘ.KTO DO TEGO DOPUSCIŁ

OCZYWISCIE PO I PSL SPRZEDALI POLSKĘ

CYTAT Z NIEMIEC-CO WASZE TO NASZE -ALE CO NASZE TO NIE RUSZ. TAM CAŁA PRACA NALEZY DO NIEMIEC,NIEMIECKA PRASA SZKALUJE POLAKÓW I RZĄD I TAM WOLNO W POLSCE NIE
TAK WYGLADA DEMOKRACJA W/G NIEMIEC I PO - S K A N D A L
MICHAU5984329
5.172.247.* 2016-04-26 14:19
70 % UDZIAŁÓW W PORTALU MONEY.PL NALEŻY DO FIRMY N I E M I E C K I E J !!!!!!
Holtzbrinck Publishing Group

CZYSTA HIPOKRYZJA JEST TU !!!
Zobacz więcej komentarzy (1402)