Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Angela Merkel: Kryzys strefy euro daleki od zakończenia

0
Podziel się:

Jak informuje Reuter, w wywiadzie, który ma być nadany dziś wieczorem, Merkel wezwała Niemców do cierpliwości chociaż kryzys strefy euro trwa już trzy lata.

Angela Merkel: Kryzys strefy euro daleki od zakończenia
(PAP/EPA)

Kryzys zadłużeniowy strefy euro jest daleki od zakończenia mimo że podjęte reformy mające mu zaradzić zaczynają przynosić owoce - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie z okazji Nowego Roku.

Jak informuje Reuter, w wywiadzie, który ma być nadany dziś wieczorem, Merkel wezwała Niemców do cierpliwości chociaż kryzys strefy euro trwa już trzy lata.

Merkel wskazała na związek między pomyślnością Niemiec i prosperującą Unią Europejską. _ - Musimy ustanowić odpowiednią równowagę między naszą prosperity i naszą solidarnością. Europejski kryzys zadłużeniowy wykazuje jak ważna jest ta równowaga _ - powiedziała pani kanclerz.

_ - Reformy, które wprowadziliśmy zaczynają oddziaływać. Jednak musimy nadal być cierpliwi. Kryzys jest daleki od zakończenia _ - dodała.

Reuter wskazuje, że Merkel pośrednio zaprzeczyła ministrowi finansów Wolfgangowi Shaeuble, który w piątkowym wywiadzie dla dziennika _ Bild _ wyraził opinię, że najgorsza faza kryzysu minęła.

Pani kanclerz wskazała, że mimo kryzysu bezrobocie w Niemczech spadło do najniższego poziomu od czasu zjednoczenia kraju w 1990 r. a równocześnie liczba pracujących wzrosła i ustanowiła nowy rekord.

_ - Oznacza to, że wiele setek tysięcy rodzin ma bezpieczną przyszłość a wiele młodych ludzi zabezpieczone szkolenie i pracę _ - podkreśliła. Ostrzegła jednak, że rok 2013 może okazać się trudniejszy niż 2012.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie ma zamkniętego klubu strefy euro" Angela Merkel przekonywała, że nie należy bać się zmian unijnego traktatu. Zastrzegła jednak, że reformując Wspólnotę, nie chce tworzyć unii dwóch prędkości.
Awaryjny miniszczyt w Paryżu. Boją się o... Szefowie finansów Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii spotkali się dzisiaj w Paryżu na zorganizowanym w trybie awaryjnym miniszczycie, by omówić propozycje dotyczące ratowania euro.
"Europa w płomieniach, a Merkel gasi naftą" _ - Europa stoi nad przepaścią i w nadchodzących miesiącach może w nią spaść - _ostrzega Joschka Fischer.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)