Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Haczyk
|

Bank of America chce używać bitcoinów do przelewów

0
Podziel się

Amerykański urząd patentowy USPTO opublikował patent finansowego giganta Bank of America, dotyczący transferów pieniężnych z wykorzystaniem bitcoina i innych kryptowalut.

Bank of America chce używać bitcoinów do przelewów
(BTC Keychain/Flickr (CC BY 2.0))
bDoiaaRh

Przesyłanie pieniędzy pomiędzy krajami zajmuje dużo czasu, jest kosztowne i angażuje strony trzecie. Tymczasem system opisany w patencie BoA mógłby pozwolić na przykład na wykonanie szybkiego przelewu zagranicznego poprzez zamianę waluty na kryptowalutę, przesłanie środków na giełdę kryptowalut w docelowym kraju, wymianę na lokalne pieniądze i przesłanie do odbiorcy.

Autorzy patentu, Thomas Edward Durbin i James Gregory Ronca napisali: _ Przedsiębiorstwa na co dzień stykają się z dużą liczbą wniosków o przelewy zagraniczne. Wraz z postępem technologii, transakcje międzynarodowe stają się coraz bardziej powszechne. Dla niektórych użytkowników, może być pożądane przeprowadzenie przelewów zagranicznych w krótszym czasie niż ten, na który pozwala obecny system przelewów międzynarodowych. _

Sugerują oni, że system oparty na kryptowalutach pozwalałby skrócić do minimum tradycyjne sposoby przelewów i zwiększyć niezależność przepływu środków finansowych.

bDoiaaRj

Inną zaletą miałoby być zredukowanie potrzeby przesyłania informacji o klientach do systemów zewnętrznych, takich jak SWIFT. Zwiększyłoby to kontrolę i bezpieczeństwo danych klienta podczas transakcji.

Bank of America zaznacza w patencie, że ich moduł transakcyjny wybierałby najbardziej odpowiednią kryptowalutę, bazując na czynnikach takich jak cena i zmienność rynku. Patent wymienia możliwość wykorzystania kryptowalut: bitcoin, litecoin, ripple i dogecoin jako przykłady.

bDoiaaRK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)