Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bollywood znów w Polsce. Tym razem...

0
Podziel się

Ekipa filmowców ma przyjechać do naszego kraju 14 listopada i pracować tu przez tydzień.

To tutaj powstaną zdjęcia do filmu</br>
To tutaj powstaną zdjęcia do filmu</br> (Janmad/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bDKdqSOJ

Zdjęcia do indyjskiego filmu _ Shaandaar _ rozpoczną się w połowie listopada w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W komedii romantycznej rozgrywającej się na wielkim weselu wystąpią gwiazdy kina Bollywood.

Ekipa filmowców ma przyjechać do Kozłówki 14 listopada i pracować tam przez tydzień. W tym czasie muzeum i cały zespół parkowo-pałacowy będzie niedostępny dla zwiedzających.

Dawna magnacka rezydencja Zamoyskich w Kozłówce ma w filmie imitować część pałacu, w którym odbywają się ślubne uroczystości przedstawicieli dwóch bajecznie bogatych rodzin. Akcja rozgrywa się w baśniowym kraju. Weselne wydarzenia będą tłem dla historii miłosnego trójkąta, pełnej tajemnic, kłótni i konfliktów. W głównych rolach wystąpią gwiazdy młodego pokolenia kina Bollywood: Shahid Kapoor i Alia Bhatt.

bDKdqSOL

_ Większość zdjęć powstaje w Anglii. Filmowcy z Indii zdecydowali się przenieść część do Kozłówki ze względu na tamtejsze wnętrza. Na terenie Europy jest to zupełnie unikatowy obiekt _ - powiedział Maciej Żemojcin, prezes spółki Film Polska Productions, która jest polskim partnerem filmowców z Indii.

Ekipa filmowców będzie liczyła 140 osób, w tym 80 z Indii i 60 z Polski. W pałacu w Kozłówce będą kręcone ważne sceny z udziałem głównych bohaterów. Za udostępnienie wnętrz muzeum w Kozłówce otrzyma 160 tys. zł netto - podał Żemojcin.

Monika Januszek-Surdacka z muzeum w Kozłówce powiedziała, że filmowcy wykorzystają najbardziej okazałe wnętrza pałacu: tzw. _ czerwony salon _, czyli dawną salę balową, dawną sypialnię hrabiny oraz klatkę schodową, a także kuchnię i jedną z łazienek.

_ O Kozłówce mówi się +mały Wersal+. Błyski złoceń na ramach obrazów, marmurowe schody, kute balustrady, wersalskie świeczniki - to wszystko robi wrażenie. Pałac został urządzony jako reprezentacyjna rezydencja rodu, miał olśniewać i czyni to do dziś _ - powiedziała Januszek-Surdacka.

bDKdqSOR

W Kozłówce nakręcono dotychczas kilkadziesiąt filmów. Najpełniej zespół pałacowo-parkowy zaprezentowany został w filmie Jerzego Antczaka _ Chopin. Pragnienie miłości _. Filmowcy wykreowali tu paryskie mieszkania arystokratów i warszawski dom rodzinny Fryderyka Chopina.

Andrzej Wajda wykorzystał Kozłówkę trzykrotnie. Kozłowieckie sprzęty posłużyły do umeblowania rezydencji łódzkich fabrykantów w _ Ziemi Obiecanej _; w _ Człowieku z marmuru _ Krystyna Janda, jako Agnieszka, w tutejszych zbiorach sztuki socrealistycznej poszukiwała rzeźby przodownika pracy, natomiast w _ Biesach _ pałac udawał siedzibę rosyjskiego gubernatora.

Kozłówkę oraz muzealne meble, rzeźby i obrazy można zobaczyć też w takich filmach jak _ Stawka większa niż życie _, _ Czterej pancerni i pies _, _ Poszukiwany, poszukiwana _, _ Dzieje grzechu _, _ Powrót Arsena Lupin _, _ Pan Samochodzik i niesamowity dwór _.

Kozłówka, położona około 30 km od Lublina, to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Należała niegdyś do rodu Zamoyskich. XVIII-wieczny pałac zbudowany w stylu późnego baroku został rozbudowany na przełomie XIX i XX w. Otoczony jest 20-hetarowym parkiem. W dawnej powozowni urządzona została Galeria Sztuki Socrealizmu.

bDKdqSOS

Czytaj więcej w Money.pl

bDKdqSPm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)