Notowania

Bułgaria: Utylizowali miny. Zginęło przynajmniej 10 osób

Szef MSW, poinformował, że dwa tygodnie temu Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego stwierdziła poważne naruszenia w tym zakładzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Brook/CC/Flickr)

Dwie eksplozje w zakładzie produkującym materiały wybuchowe i zajmującym się utylizacją broni na północnym zachodzie Bułgarii spowodowały śmierć co najmniej 10 ludzi - poinformowało publiczne radio, powołując się na MSW.

Do eksplozji doszło w prywatnym zakładzie we wsi Gorni Łom niedaleko od miasta Widin, prawdopodobnie podczas utylizacji min.

Zakład został zabezpieczony przez policję. Na miejsce przybyło pięć karetek reanimacyjnych i samochody straży pożarnej z okolicznych miast. Nie wyklucza się, że liczba ofiar będzie większa.

Szef MSW Jordan Bakałow, który udał się na miejsce eksplozji, poinformował, że dwa tygodnie temu Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego i inspekcja pracy stwierdziły poważne naruszenia w tym zakładzie.

W ostatnich siedmiu latach w zakładzie we wsi Gorni Łom dwukrotnie dochodziło do eksplozji. Kilka osób odniosło obrażenia. W czerwcu 2012 r. w podobnym wypadku niedaleko miasta Sliwen we wschodniej części kraju zginęły trzy osoby, a 18 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz