Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Ewgenia Manołowa
|

Bułgarzy uprowadzeni w Sudanie już na wolności

0
Podziel się:

Piloci śmigłowca i załoga, którzy pracowali dla Światowego Programu Żywnościowego ONZ, są już w "bezpiecznym miejscu".

Bułgarzy uprowadzeni w Sudanie już na wolności
(danxoneil/cc BY 2.0/ flickr)
bEJyzSmZ

Sześcioro bułgarskich obywateli, uprowadzonych w ubiegłą środę w Sudanie przez ugrupowanie rebelianckie, zostało uwolnionych i przekazanych w ręce oenzetowskiej organizacji, dla której pracowali - poinformowało bułgarskie MSZ.

Według resortu Bułgarzy - piloci śmigłowca i załoga, którzy pracowali dla Światowego Programu Żywnościowego ONZ - zostali uwolnieni z rąk ugrupowania rebelianckiego SPLM-N dzięki pomocy oenzetowskiej organizacji. Znajdują się obecnie w bezpiecznym miejscu.

W minionym tygodniu śmigłowiec, którym Bułgarzy transportowali pomoc humanitarną, został zmuszony do lądowania w niespokojnej prowincji Kordofan Południowy na południu Sudanu. Śmigłowiec należał do bułgarskich linii lotniczych Heli Air, które od lat współpracują z programem żywnościowym ONZ w niespokojnych miejscach na świecie.

bEJyzSnb

Informując o uwolnieniu pilotów i załogi bułgarskie MSZ odrzuciło sugestie o wypłaceniu okupu.

Od załamania rozmów pokojowych w grudniu ub.r. nasiliły się walki między siłami rządowymi i SPLM-N w sudańskich prowincjach Nil Błękitny i Kordofan Południowy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m47521.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sudan;pld;kolejne;walki;w;poblizu;pol;naftowych,136,0,1600392.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybuchły walki w pobliżu pól naftowych Walki wybuchły rano kilka kilometrów od Bentiu - stolicy naftowego stanu Unity.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/109/316269_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/wirus-ebola-zabil-dotad-blisko-2-3-tys-osob-ale-wciaz-nie-ma-na-niego-leku-bo-nie-on-jest-katem-afryki,0,1597601.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ebola bez szczepionki, bo ginęło za mało ludzi Dopiero gdy wśród chorych znaleźli się Amerykanie, przyspieszyły prace nad stworzeniem serum.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/m314790.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zwolniona;z;celi;smierci;sudanka;przyleciala;do;wloch,42,0,1587242.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zwolniona z celi śmierci jest już we Włoszech Włoska telewizja pokazała 27-letnią Meriam Ibrahim wysiadającą z samolotu w towarzystwie męża i dwójki malutkich dzieci.
bEJyzSnC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)