Notowania

bush w szpitalu
31.12.2014 06:54

Były prezydent George H.W. Bush wyszedł ze szpitala

90-letni Bush przebywał w szpitalu na obserwacji, a jego rzecznik podkreślał, że hospitalizacja jest środkiem ostrożności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush (na zdjęciu) wyszedł wczoraj ze Szpitala Metodystów w Houston, gdzie trafił tydzień wcześniej z powodu duszności - poinformował jego rzecznik Jim McGrath.

90-letni Bush przebywał w szpitalu na obserwacji, a jego rzecznik podkreślał, że hospitalizacja jest _ środkiem ostrożności _.

W poniedziałek informowano w komunikacie, że były prezydent _ znów oddycha normalnie _; lekarze postanowili zatrzymać go jeszcze do wtorku.

W 2012 roku Bush spędził Boże Narodzenie w tym samym szpitalu w Houston, przyjęty tam z powodu zapalenia oskrzeli. Wypisano go wtedy po kilku tygodniach.

W listopadzie Bush, który cierpi na chorobę Parkinsona, pojawił się na wózku inwalidzkim na uroczystości na Uniwersytecie A&M w Teksasie. Towarzyszył mu syn, były prezydent George W. Bush.

Bush pełnił urząd prezydenta USA w latach 1989-93. W 1992 roku przegrał walkę o reelekcję z kandydatem Demokratów Billem Clintonem.

Jeszcze do niedawna prowadził aktywny styl życia, m.in. skacząc ze spadochronem z okazji swych 75., 80., 85. i 90. urodzin.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bush w szpitalu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz