Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksplozja w zakładzie zbrojeniowym w Bułgarii. Co najmniej 15 ofiar

0
Podziel się:

W fabryce zajmowano się wówczas utylizacją min. W miejscu, gdzie stał całkowicie budynek fabryki, jest obecnie krater o głębokości kilku metrów.

Eksplozja w zakładzie zbrojeniowym w Bułgarii. Co najmniej 15 ofiar
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Co najmniej 15 osób zginęło na północnym zachodzie Bułgarii w rezultacie eksplozji w zakładzie produkującym materiały wybuchowe i zajmującym się utylizacją broni - poinformowało dziś bułgarskie radio publiczne. Wśród ofiar jest syn właściciela fabryki.

W prywatnym zakładzie we wsi Gorni Łom niedaleko miasta Widin doszło wczoraj do serii eksplozji, z których ostatnia nastąpiła po godz. 21 (godz. 20 w Polsce). W fabryce zajmowano się wówczas utylizacją min. W magazynach znajdowało się około 11 tys. starych min przeciwpiechotnych i przeciwpancernych produkcji greckiej.

W miejscu, gdzie stał całkowicie zniszczony przez eksplozje budynek fabryki, jest obecnie krater o głębokości kilku metrów. Dwa tygodnie temu w fabryce stwierdzono poważne naruszenia przepisów bezpieczeństwa pracy. W ostatnich latach dwukrotnie dochodziło tam już do eksplozji.

Wybuchy w zakładach utylizacji broni zdarzały się w Bułgarii wielokrotnie, powodując zniszczenia i ofiary w ludziach. Mimo to apele o zamknięcie takich fabryk i zakazanie tej działalności prywatnym firmom, w których warunki pracy są fatalne, a nadzór niedbały, nie przyniosły rezultatów - twierdzą bułgarscy eksperci.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)