Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa malezyjskiego samolotu. Wrak boeinga wkrótce będzie wywieziony

0
Podziel się:

Usuwanie szczątków boeinga zacznie się tak szybko, jak to możliwe, we współpracy z lokalnymi służbami ratunkowymi - powiedziało źródło cytowane przez AFP.

Katastrofa malezyjskiego samolotu. Wrak boeinga wkrótce będzie wywieziony
(EAST NEWS)

Źródło w Ministerstwie Sprawiedliwości Holandii poinformowało wczoraj, że zawarto porozumienie ws. wywiezienia szczątków rozbitego w lipcu na wschodniej Ukrainie malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Według źródła prace zaczną się tak szybko, jak to możliwe.

Usuwanie szczątków zacznie się _ tak szybko, jak to możliwe, we współpracy z lokalnymi służbami ratunkowymi _ - powiedziało źródło cytowane przez AFP. Wyjaśniło, że porozumienie z lokalnymi służbami zawarte zostało pod egidą Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

_ Jutro dodatkowa ekipa wyjedzie z Charkowa do Doniecka w celu zapewnienia wsparcia logistycznego _ - zapowiedziało źródło.

Podkreśliło, że zebranie szczątków maszyny _ jest ważne dla śledztwa _. Ponadto sytuacja w rejonie katastrofy w kwestii bezpieczeństwa jest niestabilna. _ Każdego dnia oceniamy, czy prace na miejscu katastrofy są możliwe _ - zaznaczył rozmówca AFP.

Do tej pory holenderscy eksperci, nie mogąc pracować nad usuwaniem wraku, zgromadzili w ostatnich dniach szczątki ofiar katastrofy i ich rzeczy osobiste. Według AFP zidentyfikowano szczątki wszystkich 289 osób, które zginęły w katastrofie. Trumny ze szczątkami ofiar wysyłano w ostatnich dniach do krajów, z których osoby te pochodziły.

W minioną sobotę szef MSZ Holandii Bert Koenders mówił, że ma nadzieję, iż szczątki samolotu będą zebrane i odesłane, lecz z uwagi na sytuację w regionie nie wiadomo, kiedy do tego dojdzie.

Samolot malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines 17 lipca został zestrzelony na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów. Zginęło łącznie 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii, 43 Malezyjczyków i 38 Australijczyków.

Ukraina twierdzi, że zestrzelenie samolotu było dziełem separatystów, którzy posłużyli się rakietą przeciwlotniczą Buk rosyjskiej produkcji. Władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej zaprzeczyły tej wersji wydarzeń, a obecnie wspierają działalność ekip badawczych na miejscu katastrofy.

Czytaj więcej w Money.pl
Misja policyjna na miejscu katastofy. Jest zgoda Według premiera Malezji zgodę na wysłanie policjantów wydał samozwańczy premier Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Borodaj.
Putin chce szybszego śledztwa ws. katastrofy Chodzi o zestrzelenie Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych nad Ukrainą.
Śledztwo smoleńskie. USA da nowe dane? Uzupełniający wniosek o pomoc prawną skierowany do władz USA zawiera postulat doręczenia do siedziby producenta urządzeń TAWS i FMS.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)