Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa wojskowego samolotu na Białorusi

0
Podziel się:

Nie ma ofiar ani zniszczeń. Pilot jest cały i zdrowy.

Katastrofa wojskowego samolotu na Białorusi
(selensergen/iStockphoto)

Samolot wojskowy Su-25 rozbił się pod Lidą na zachodzie Białorusi podczas wykonywania planowego lotu ćwiczebnego - poinformowało biuro prasowe białoruskiego Ministerstwa Obrony. Nikt nie ucierpiał, ale po wypadku wstrzymano loty tych maszyn.

Do wypadku doszło o godz. 11.50 czasu miejscowego (10.50 czasu polskiego), gdy maszyna straciła sterowność. Samolot należał do 116. bazy lotnictwa szturmowego wojsk powietrzno-desantowych i wojsk przeciwlotniczych.

Lotnik, upewniwszy się, że trajektoria spadania samolotu nie zagraża terenom zamieszkanym, katapultował się i został znaleziony przez ekipy ratunkowe - pisze agencja BiełTA.

Nie ma ofiar ani zniszczeń. Pilot jest cały i zdrowy. _ Potwierdzamy, że ofiar śmiertelnych ani poszkodowanych nie ma _ - powiedział przedstawiciel Komitetu Śledczego Białorusi.

Przedstawiciel Ministerstwa Obrony powiedział, że po wypadku wstrzymano loty samolotów szturmowych Su-25.

Czytaj więcej w Money.pl
Polscy aktywiści kontrolowani na granicy z... Działacze nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi (ZPB) od kilku godzin przebywają po białoruskiej stronie granicy na przejściu Kuźnica-Bruzgi.
Chiny pożyczą Białorusi miliard dolarów Państwowy Bank Rozwoju Chin otworzy dla Białorusi dwie długoterminowe linie kredytowe.
General Motors otworzy nową fabrykę. Gdzie? Ponieważ GM ma już zakłady w Europie Wschodniej i Rosji, nowe zakłady będą produkować inne modele aut.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)