Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kobieta stanie na czele Akademii Szwedzkiej

0
Podziel się:

Po raz pierwszy w historii sekretarzem Akademii Szwedzkiej, instytucji
przyznającej literacką Nagrodę Nobla, zostanie kobieta, prof. literaturoznawstwa Sara Danius.

Po raz pierwszy w historii sekretarzem Akademii Szwedzkiej, instytucji przyznającej literacką Nagrodę Nobla, zostanie kobieta, prof. literaturoznawstwa Sara Danius.

O decyzji poinformował w sobotę dotychczasowy szef Akademii Szwedzkiej Peter Englund, który ustąpi ze stanowiska z końcem maja 2015 roku. Zmianę na prestiżowym stanowisku określił jako _ planowaną _ oraz _ niedramatyczną _.

Sara Danius w Akademii Szwedzkiej zasiada od 2003 roku. Naukowo zajmuje się związkami między literaturą a społeczeństwem, jest pisarką, a także krytykiem dziennika _ Dagens Nyheter _.

Sekretarz Akademii Szwedzkiej w jeden z czwartków października ogłasza Sztokholmie laureata literackiej Nagrody Nobla.

Akademia Szwedzka została ustanowiona w 1786 roku przez króla Szwecji. Tej konserwatywnej instytucji zawsze przewodzili mężczyźni.

Czytaj więcej w Money.pl
Dalajlama nie spotkał się z papieżem, ale... Dalajlama powiedział w Rzymie, gdzie uczestniczył w zjeździe laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, że bywa "źródłem kłopotów".
Incydent w Oslo. Norwegowie oburzeni Wyposażony w flagę Meksyku oraz aparat fotograficzny meksykański student próbował porozmawiać z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla Malalą Yousafzai. Mężczyzna w ostatniej chwili został powstrzymany przez ochronę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)