Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Most Łazienkowski: rząd sfinansuje część kosztów remontu

0
Podziel się

Rząd przekaże 55 mln zł na remont spalonego Mostu Łazienkowskiego w
Warszawie.

Most Łazienkowski: rząd sfinansuje część kosztów remontu
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bDzXPXYl

Odbudowa spalonego w połowie lutego mostu będzie pochodzić nie tylko ze środków samorządowych, ale także rządowych. 55 mln zł wyłoży na Łazienkowski budżet centralny. O sprawie poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Według rzecznik rządu, premier Ewa Kopacz ustaliła z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, że pieniądze na remont Mostu Łazienkowskiego zostaną podzielone _ pół na pół _ - połowę pieniędzy przekaże miasto, a połowę rząd. Jak doprecyzowała, odbudowa mostu po pożarze wyniesie w sumie około 110 milionów złotych, czyli rząd dołoży 55 milionów złotych.

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Został ugaszony po 12 godzinach. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy.

bDzXPXYn

Według prezydent Warszawy uszkodzenia Mostu Łazienkowskiego są dość poważne, konieczna jest wymiana jego konstrukcji. Na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu prezydent stolicy mówiła, że dopiero po przygotowaniu projektu będzie znany dokładny koszt wymiany. Gronkiewicz-Waltz informowała również, że zgodnie z europejskimi normami nowy most będzie miał trwałość 100 lat.

Ruch na moście może być przywrócony za kilka lub kilkanaście miesięcy. Mostem jeździło 130 tys. pojazdów na dobę.

Czytaj więcej w Money.pl
Podwyżki w urzędach. Premier zabrała głos Premier Ewa Kopacz zaapelowała w poniedziałek do wszystkich urzędników w kraju o bardziej przyjazne obsługiwanie obywateli. Jednocześnie nie wyklucza odmrożenia płac w budżetówce.
Nie chcą protestów, a mają powody. "Zły czas" Decyzją o proteście związki rolnicze mogą jeszcze bardziej zaszkodzić branży mięsnej - uważają jej przedstawiciele.
PiS punktuje. Gdzie pomoc dla frankowiczów? PiS wzywa Ewę Kopacz, aby pomogła frankowiczom. W trakcie kampanii samorządowej pani premier zadeklarowała wsparcie dla zadłużonych- mówi Jadwiga Wiśniewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości.
bDzXPXYO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)