Notowania

joe cocker nie żyje
22.12.2014 20:01

Nie żyje Joe Cocker. Wokalista przegrał walkę z rakiem

Legendarny angielski muzyk miał 70 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nie żyje Joe Cocker - legendarny angielski wokalista rockowy i popowy. Był laureatem wielu nagród, w tym nagrody Grammy z 1983 roku za piosenkę _ Up Where We Belong _. Miał 70 lat. Od dłuższego czasu walczył z rakiem płuc.

Joe Cocker urodził się 20 maja 1944 roku w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Karierę muzyczną rozpoczynał w wieku 15 lat w zespole _ The Avengers _ swojego brata Victora, pod pseudonimem scenicznym Vance Arnold. Następnie założył z basistą Chrisem Staintonem zespół _ Grease Band _, z którym nagrał swój pierwszy przebój _ With a Little Help from My Friends _ autorstwa Beatlesów. W roku 1969 wystąpił na Festiwalu Woodstock.

W latach 70. wieku ze względu na kłopoty z alkoholem i narkotykami jego twórczość była mniej zauważana. Po deportacji z Australii za posiadanie narkotyków praktycznie zawiesił działalność. Powrócił do działalności artystycznej w latach 80. Pierwszy album po długiej przerwie nie spotkał się z uznaniem, lecz dostrzeżono jego powrót.

W następnych latach dalej nagrywał, powstały wówczas przeboje _ Up Where We Belong _, _ You Are So Beautiful _, _ When the Night Comes _, _ N'oubliez Jamais _ czy _ Unchain My Heart _ autorstwa Raya Charlesa.

Posłuchaj piosenki Woman to Woman w wykonaniu Joe Cockera:

Kilkakrotnie koncertował w Polsce, ostatni raz w październiku 20110 roku we Wrocławiu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: joe cocker nie żyje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz