Notowania

palenie papierosów
20.05.2012 21:33

Papierosy w Rosji mają być niemodne. Zobacz sposoby

Rząd przygotował projekt ustawy ograniczającej palenie w miejscach publicznych i rozpocznie kampanię na rzecz zmiany wizerunku palacza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alex-s/CC/Flickr)

W Rosji pali znaczna cześć osób dorosłych i niepełnoletniej młodzieży. Na ulicach rosyjskich miast bardzo często spotkać można kobiety i mężczyzn z papierosem. Palić można w restauracjach, na przystankach autobusowych i dworcach kolejowych.

Ministerstwo zdrowia Federacji chce walczyć z nałogiem. Kampania reklamowa ma wykreować wizerunek nowoczesnego Rosjanina bez papierosa. Natomiast surowe przepisy ograniczające palenie w miejscach publicznych zmuszą wiele osób do ograniczenia palenia tytoniu.

Projekt ustawy trafił już pod obrady Rady Ministrów. Eksperci, którzy go przygotowywali, twierdzą, że nowe przepisy zmniejszą liczbę palaczy aż o 50 procent. Resort zdrowia przekonuje również, że o 200 tysięcy w ciągu roku spadnie liczba osób umierających na choroby wywołane używaniem tytoniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzucasz palenie? To szansa dla ciebie Jeśli rzucaniu nałogu tytoniowego towarzyszy aktywność fizyczna, to szansa na zwycięski bój z papierosami zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent - twierdzą naukowcy z Tajwanu.
Po 8 latach Rosjanie się ugięli. Przywracają... To już kolejne z zainicjowanych przez ustępującego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa aktów prawnych zmierzających do zreformowania systemu politycznego Rosji.
Rząd walczy z paleniem wśród dzieci i nastolatków Amerykańskie ministerstwo zdrowia jest zaniepokojone problemem palenia wśród dzieci i młodzieży. Lekarze biją na alarm - wiele osób palących jako nastolatki pozostaje uzależnionych od tytoniu na całe życie.
Tagi: palenie papierosów, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz