Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek kończy dziś 78 lat.

0
Podziel się:

Przy każdej okazji papież podkreśla, że najważniejszym wydarzeniem w jego życiu był chrzest.

Papież Franciszek kończy dziś 78 lat.
(CPP / Polaris/East News)
bFfJsgad

78 lat kończy dziś papież Franciszek. Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires w rodzinie włoskich imigrantów. Urodziny w Watykanie obchodzi po raz drugi.

Przy każdej okazji papież podkreśla, że najważniejszym wydarzeniem w jego życiu był chrzest. Otrzymał go osiem dni po przyjściu na świat, czyli na Boże Narodzenie 1936 roku. Tym razem jego urodziny przypadają w środę i nie będzie mógł uniknąć życzeń od tysięcy pielgrzymów, którzy przybędą na audiencję generalną. Na jej zakończenie ponad dwa i pół tysiąca osób zatańczy tango na Placu św. Piotra.

W jednym z wywiadów papież ujawnił, że w młodości lubił ten taniec i wykazał się wiedzą na temat historii argentyńskiego tanga. W tym samym czasie młodzież z różnych rzymskich organizacji katolickich weźmie udział w całodobowym maratonie modlitewnym w intencji Franciszka. Odbędzie się też zbiórka na pomoc dla biednych i bezdomnych. Przypomina się, że przed rokiem trzech bezdomnych papież zaprosił w dniu swoich urodzin na prywatną mszę i wspólne śniadanie.

bFfJsgaf

Czytaj więcej w Money.pl

bFfJsgaG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)