Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek: Nie można tego rozdzielać

0
Podziel się:

Papież przypomniał, że nie można oddzielać życia religijnego od służby i niesienia pomocy potrzebującym jej bliźnim.

Papież Franciszek: Nie można tego rozdzielać
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek powiedział wiernym, że _ miłość jest miarą wiary, a wiara jest duszą miłości _. Przypomniał, że nie można oddzielać życia religijnego od służby i niesienia pomocy potrzebującym jej bliźnim.

Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież mówił: _ - Widocznym znakiem, jaki chrześcijanin może pokazać, by dać światu świadectwo miłości Boga, jest miłość do braci _.

_ - Nie możemy więcej oddzielać modlitwy, spotkania z Bogiem w sakramentach od słuchania drugiej osoby, bliskości wobec jej życia, zwłaszcza jej ran _ - podkreślił Franciszek zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy osób zebranych na placu Świętego Piotra.

Następnie powiedział: _ - Gdy spotykamy jednego z naszych braci, musimy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie rozpoznać w nim oblicze Boga _.

_ - Czy jesteśmy do tego zdolni? Czy jesteśmy zdolni do takiej miłości? _ - pytał papież. Położył nacisk na obowiązek otoczenia opieką osób najsłabszych, między innymi cudzoziemców i sierot.

_ - W gąszczu nakazów i wskazówek, dzisiejszego i dawnego legalizmu, Jezus otwiera przestrzeń, która pozwala dostrzec dwa oblicza: oblicze Ojca i brata _ - powiedział papież. Zauważył, że tworzą ono jedność, ponieważ _ w obliczu każdego brata, zwłaszcza najmniejszego, słabego i bezbronnego, obecny jest wizerunek samego Boga _.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)