Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek skierował przesłanie do Noblistów

0
Podziel się:

W przesłaniu, Franciszek wyraża wdzięczność noblistom za ich wysiłki na rzecz pokoju i braterstwa narodów oraz za poszukiwanie rozwiązania dla aktualnych konfliktów.

Papież Franciszek skierował przesłanie do Noblistów
(AP/Fotolink/East News)

Papież Franciszek skierował specjalne przesłanie do uczestników trwającego w Rzymie 14. szczytu laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Jest wśród nich Dalajlama, który bezskutecznie zabiegał o audiencję w Watykanie.

W przesłaniu, Franciszek wyraża wdzięczność noblistom za ich wysiłki na rzecz pokoju i braterstwa narodów oraz za poszukiwanie rozwiązania dla aktualnych konfliktów. Wspomina też Nelsona Mandelę, któremu poświęcone jest rzymskie spotkanie, odbywające się w pierwszą rocznicę jego śmierci. Jego dziedzictwo wyrzeczenia się przemocy i zabiegania o pojednanie nie przestaje być inspiracją dla całego świata, stwierdza papież. Modli się też za uczestników szczytu, ażeby ich starania przyniosły obfite owoce pokoju.

Na koniec papież Franciszek przypomina, że w sercu każdego kryje się nieodparte dążenie do braterstwa, pobudzające do jedności z innymi, w których widzimy nie wrogów czy konkurentów, lecz braci.

Agencja Reutera dowiedziała się nieoficjalnie, że do spotkania w cztery oczy Franciszka i Dalajlamy XVI nie doszło, bo audiencja mogłaby zaszkodzić katolikom w Chinach. Rzecznik Watykanu powiedział, że _ z oczywistych względów sytuacja jest bardzo delikatna _ oraz, że duchowy przywódca Tybetu podszedł do sprawy ze zrozumieniem.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)