Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież organizuje aukcję. Sprzedaje otrzymane prezenty

0
Podziel się:

Papież chce sprzedać swoje prezenty. Pieniądze mają wspomóc najuboższych.

Papież organizuje aukcję. Sprzedaje otrzymane prezenty
(Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER)

Franciszek szykuje wielką akcję charytatywną. Chce sprzedać prezenty, które dostaje na przykład od szefów państw i rządów z całego świata, z którymi się spotyka. Zarobione na obrazach, rzeźbach, srebrach, gobelinach czy porcelanie pieniądze głowa Kościoła przeznaczy dla najuboższych.

Wiele cennych pamiątek wręczonych papieżowi podczas oficjalnych i prywatnych audiencji oraz w czasie jego podróży po Włoszech i świecie zostało wystawionych na sprzedaż w sklepie wolnocłowym na terenie Watykanu, znajdującym się koło tamtejszej małej stacji kolejowej.

Klientami sklepu są przede wszystkim pracownicy watykańskich urzędów i dyplomaci akredytowani przy Stolicy Apostolskiej.

Przy każdym prezencie umieszczono minimalną cenę, za jaką może być sprzedany. I tak na przykład miniatura pagody jest do kupienia za minimum 100 euro. Ceny minimalne obrazów to już kilkaset euro.

Najcenniejsze przedmioty umieszczono w specjalnej gablocie. Są tam złote pióra, srebrne przedmioty do ustawienia na biurku, duża złota moneta z Wenezueli.

W witrynie znajduje się też informacja o tym, że uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na działalność charytatywną papieża.

Z inicjatywą tą Franciszek wystąpił tuż po zakończeniu pierwszej loterii w Watykanie, w której również można było wygrać prezenty, jakie otrzymał. Pierwszą nagrodą był mały samochód osobowy, a następnymi - rowery, zegarki i ramki ze srebra a także na przykład biały kapelusz panama. Zainteresowanie loterią było ogromne. Sprzedano tysiące kuponów w cenie 10 euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Franciszek: Katolicy nie muszą być jak króliki _ - Ja myślę, że liczba trojga dzieci w rodzinie jest tą, o której mówią eksperci twierdząc, że jest ważna dla utrzymania populacji - _powiedział papież.
Tajfun przegnał papieża z Filipin _ Przepraszam wszystkich. Smutno mi z tego powodu, bo przygotowałem dla was coś specjalnego _ - powiedział wiernym Franciszek.
Papież ostrzega przed obrażaniem religii _ Nie można zabijać w imię Boga, to jest aberracja. Należy korzystać z wolności, nie obrażając _ - zaznaczył Franciszek.
Papież pisze do Noblistów. Wspomina... W przesłaniu, Franciszek wyraża wdzięczność noblistom za ich wysiłki na rzecz pokoju i braterstwa narodów oraz za poszukiwanie rozwiązania dla aktualnych konfliktów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)