Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież: pieniądze, władza i sukces to fałszywe pocieszenie

0
Podziel się:

- Biedacy znajdują fałszywe pocieszenie - zauważył Franciszek.

Papież: pieniądze, władza i sukces to fałszywe pocieszenie
(PAP/EPA)

Zwracając się do około 60 tysięcy ludzi, którzy przybyli na południową modlitwę Anioł Pański na plac Świętego Piotra papież powiedział, że ludzie są niewolnikami pieniędzy, władzy i sukcesu. Podczas spotkania z wiernymi mówił, że są to _ biedacy _, którzy znajdują _ fałszywe pocieszenie _.

_ - Dzisiaj potrzeba ludzi świadków miłosierdzia i czułości Pana, który wstrząśnie zrezygnowanymi, ożywi załamanych, rozpali ogień nadziei _ - podkreślił Franciszek.

_ - Myślę _- dodał - _ o wszystkich uciśnionych przez cierpienia, niesprawiedliwości i krzywdy; o tych, którzy są niewolnikami pieniędzy, władzy, sukcesu, światowego życia _.

_ - Biedacy znajdują fałszywe pocieszenie _ - zauważył papież. Przypomniał wiernym, że jeśli zaufają Bogu z sercem pełnym pokory i skruchy, _ On obali mury zła, wypełni dziury po naszych zaniedbaniach, wyrówna wyboje pychy i próżności _.

_ - To ciekawe _- przyznał Franciszek - _ ale tyle razy boimy się pocieszenia, wręcz czujemy się pewniej w smutku i gdy jesteśmy przygnębieni _.

_ - Wiecie dlaczego? Bo w smutku czujemy się prawie jak na pierwszym planie, podczas gdy wtedy, kiedy jesteśmy pocieszani, to Duch Święty jest na pierwszym planie _ - dodał.

Papież apelował do wiernych, by pozwalali się pocieszać przez Pana. - _ Zrozumiano? _ - zapytał, zwracając się do obecnych.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)