Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożar w Dubaju. Palił się jeden z najwyższych apartamentowców na świecie

0
Podziel się:

Nie jest znana przyczyna pożaru, który wybuchł około godziny drugiej nad ranem czasu lokalnego i rozprzestrzenił się szybko z powodu silnego wiatru

Strażak przed wieżowcem "The Torch" w Dubaju po pożarze</br>
Strażak przed wieżowcem "The Torch" w Dubaju po pożarze</br> (PAP/EPA/ALI HAIDER)
bETFvnyZ

Setki ludzi ewakuowano w sobotę z jednego z najwyższych budynków mieszkalnych na świecie, wieżowca The Torch (_ ang. _latarka, pochodnia) w Dubaju, w którym wybuchł pożar. Ogień w mierzącym ponad 330 metrów gmachu został wkrótce opanowany. Brak doniesień, by ktoś ucierpiał w pożarze.

Nie jest znana przyczyna pożaru, który wybuchł około godziny drugiej nad ranem czasu lokalnego i rozprzestrzenił się szybko z powodu silnego wiatru. Niektórzy mieszkańcy przekazali, że ogień pojawił na 52. piętrze. Płomienie objęły wiele pięter i wydawało się, że płoną dwie różne części budynku.

Jednak krótko po pierwszych informacjach o pożarze przekazano, że został on opanowany. Przejściowo ewakuowano również mieszkańców dwóch sąsiednich budynków.

bETFvnzb

Dzielnica Marina, gdzie stoi wieżowiec, jest gęsto zabudowana drapaczami chmur, mieszczącymi hotele i apartamentowce. Rejon ten zamieszkują głównie cudzoziemcy pracujący w Dubaju.

Czytaj więcej w Money.pl

bETFvnzC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)