Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strzelanina w USA. 3 osoby ranne przed szkołą w Oregonie

0
Podziel się:

Nieustalony sprawca (lub sprawcy) otworzył ogień do nastolatków, którzy najprawdopodobniej są uczniami tej szkoły, po czym uciekł.

Strzelanina w USA. 3 osoby ranne przed szkołą w Oregonie
(PAP/EPA/AARON M. SPRECHER)

3 nastolatków w Portland, w stanie Oregon, zostało postrzelonych w piątek przez nieznanego sprawcę przed budynkiem szkoły średniej - poinformowała policja. Osoby, które znajdowały się w szkole ewakuowano. Policja zamknęła pobliski rejon.Trwają poszukiwania sprawcy.

Sierżant Pete Simpson z policji w Portland poinformował, że rannych - dwóch chłopców i dziewczynę - przewieziono do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do strzelaniny doszło przed budynkiem Rosemary Anderson High School w godzinach południowych miejscowego czasu. Nieustalony sprawca (lub sprawcy) otworzył ogień do nastolatków, którzy najprawdopodobniej są uczniami tej szkoły, po czym uciekł. Ofiary nie straciły przytomności i zdołały uciec do budynku szkoły, gdzie udzielono im pierwszej pomocy.

Według Simpsona, pierwsze ustalenia wskazują, że mogły to być porachunki młodzieżowych gangów.

W szkole uczy się 190 uczniów zaliczonych do _ trudnej młodzieży _. Są to często osoby wyrzucone z innych placówek, lub które zrezygnowały same z nauki. Jest wśród nich wielu bezdomnych.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)