Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Terroryzm islamski. Podwójny zamach w Libanie

0
Podziel się

Co najmniej 7 osób zginęło a 20 jest rannych.

Terroryzm islamski. Podwójny zamach w Libanie
(PAP/EPA)
bDAadWTF

Co najmniej siedem osób zginęło w podwójnym, samobójczym zamachu bombowym dokonanym w kawiarni w Trypolisie na północy Libanu. Rannych jest około 20 osób. Zamachu dokonano w dzielnicy Dżabal Mohsen, w większości zamieszkanej przez alawitów.

Według relacji państwowej libańskiej agencji prasowej NNA tuż po pierwszej eksplozji, gdy ludzie zgromadzili się w miejscu zamachu, bombę zdetonował drugi zamachowiec.

Informację o siedmiu ofiarach śmiertelnych potwierdziło źródło w siłach bezpieczeństwa cytowane przez AFP.

bDAadWTH

Trypolis to drugie co do wielkości miasto w Libanie, położone niedaleko północnej granicy z Syrią. Znane z religijnego konserwatyzmu, jest zdominowane przez wyznawców sunnizmu. Nad osiedlami sunnickimi dominują wzgórza Dżabal Mohsen zamieszkane przez mniejszość religijną alawitów, popierającą prezydenta Syrii Baszara el-Asada, który wywodzi się z tej samej sekty. W syryjskim konflikcie sunnici z Trypolisu popierają tymczasem walczących z Asadem rebeliantów.

Konflikt pomiędzy obiema społecznościami sięga czasów wojny domowej w Libanie z lat 1975-1990. Ulice Trypolisu były wówczas sceną walk, inspirowanych m.in. obecnością bojówek palestyńskich, arabskim nacjonalizmem, islamizmem oraz rosnącymi wpływami Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Wysadził się w hotelu. Zabił dwie osoby Napastnik zdetonował ładunek podczas obławy prowadzonej przez siły bezpieczeństwa na potencjalnych zamachowców.
Zamach samobójczy w Bejrucie, są ranni Eksplozja spowodowała też duże szkody materialne, spłonęło kilka zaparkowanych w pobliżu samochodów.
Dziewczynka miała ok. 10 lat. Zabiła 12 osób Do zamachu doszło na zatłoczonym około południa rynku.
bDAadWUi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)