Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fukushima
04.05.2011 07:04

W Fukushimie instalują wentylatory

Umożliwią odsysanie i filtrowanie skażonego powietrza z jej wnętrza - informuje właściciel siłowni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - Chcemy wyssać powietrze z budynku i użyć filtrów do usunięcia zawartych w pyle substancji radioaktywnych _ - powiedział dziennikarzom Junichi Matsumoto, rzecznik eksploatującej elektrownię firmy energetycznej TEPCO. Procedura ta ma w ciągu kilku dni zmniejszyć promieniowanie w rejonie reaktora nr 1 do jednej dwudziestej obecnego poziomu.

Matsumoto poinformował również, że próbki osadów pobranych z dna morza w pobliżu elektrowni są radioaktywne w stopniu do tysiąca razy większym od normalnego.

Jak podał we wtorek japoński resort obrony, 560 żołnierzy sił samoobrony rozpoczęło poszukiwanie zaginionych wewnątrz 10-kilometrowej strefy wokół siłowni, gdzie dotychczas tego nie robiono. Strefa ochronna, z której ewakuowano wszystkich stałych mieszkańców, rozciąga się na odległość 20 kilometrów od elektrowni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t138129.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;japonii;fukushima;to;nie;czarnobyl,88,0,818008.html) Rząd Japonii: Fukushima to nie Czarnobyl Wypadki nuklearne w Czarnobylu i Fukushimie mają "odmienną naturę" - ocenił we wtorek, w związku z 25. rocznicą katastrofy na Ukrainie, rzecznik japońskiego rządu Yukio Edano, podkreślając, że w Fukushimie uwolniło się 10 razy mniej substancji radioaktywnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t138124.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tokyo;protest;rolnikow;przeciw;atomowi,24,0,817944.html) Tokyo: Protest rolników przeciw atomowi Ponad 200 rolników, poszkodowanych w wyniku skażenia radioaktywnego protestowało przeciwko energii atomowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t138076.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tepco;zbuduje;nowe;zbiorniki;na;radioaktywna;wode,240,0,817648.html) Tepco zbuduje nowe zbiorniki na radioaktywną wodę Operator elektrowni musi wypompować blisko 70 tys. ton skażonej wody z budynków, turbin i z tuneli.
Tagi: fukushima, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz