Notowania

lotnisko
08.04.2015 11:34

Wrocławskie lotnisko dostanie 46,3 mln zł dofinansowania na rozwój

Inwestycja obejmie budowę między innymi płyty do odladzania, drogi pożarowej, dróg kołowania i zaplecza technicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Port Lotniczy Wrocław)

Wartość całego projektu to blisko 119,4 mln zł. Inwestycja objęła budowę między innymi płyty do odladzania, drogi pożarowej, dróg kołowania i zaplecza technicznego (to ostatnie zostało do realizacji) - informuje Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Ponadto po zakończeniu inwestycji lotnisko zostanie przystosowane do wyższej kategorii ILS, co oznacza, że bezpieczne starty i lądowania będą mogły odbywać się w gorszych warunkach atmosferycznych.

Aby tak się stało rozbudowany i zmodernizowany zostanie system oświetlenia nawigacyjnego, wybudowany zostanie system sterowania oświetleniem nawigacyjnym, wyremontowania zostanie droga startowa.

Ponadto lotnisko kupi dwa rękawy wraz z zasilaniem, sterowaniem i systemem dokowania. Wcześniej port lotniczy nabył dwa ciężkie lotniskowe samochody ratowniczo-gaśnicze, dwa zestawy do odśnieżania lotniska oraz oczyszczarkę do zimowego i letniego czyszczenia nawierzchni na płycie.

We wrocławskim porcie zostaną również zainstalowane i uruchomione nowe urządzenia służące do przeprowadzenia kontroli bezpieczeństwa przez służby kontroli obsługujące lotnicze przejście graniczne Wrocław-Strachowice.

Realizacja projektu ma się zakończyć do grudnia tego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Transportowe priorytety Polski i Unii Europejskiej Plany Komisji Europejskiej w zakresie polityki transportowej w 2015 r., rozwój infrastruktury transportowej, zwłaszcza kolejowej, a także bezpieczeństwo drogowe.
Lotnisko działa pół roku. Potrzebuje pomocy Miasto Radom pożyczy spółce 3 miliony złotych.
Tagi: lotnisko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz