Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w nigerii
10.01.2015 16:30

Zamach w Nigerii to sprawka 10-latki?

Do zamachu doszło na zatłoczonym około południa rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WORLDBREAKINGNEWSCHANNEL/PrntScrn/YouTube)

Kilkanaście osób zginęło w nigeryjskim mieście Maiduguri w zamachu samobójczym przeprowadzonym przez kilkunastoletnią dziewczynę - poinformowali przedstawiciele sił bezpieczeństwa i świadkowie. Do zamachu doszło na zatłoczonym około południa rynku.

Dane o liczbie ofiar śmiertelnych są rozbieżne. Według źródeł w siłach bezpieczeństwa, na które powołuje się Reuters zginęło co najmniej 12 osób, a rannych zostało ponad 20. Natomiast cytowany przez AFP rzecznik policji w stanie Borno, Gideon Jubrin powiedział dziennikarzom: _ Liczba ofiar to 20 zabitych i 18 rannych, w tej liczbie jest sprawczyni zamachu samobójczego, która zdetonowała bombę domowej roboty _.

Nieco wcześniej przedstawiciel Czerwonego Krzyża pragnący zachować anonimowość powiedział AFP, że 10 ciał zabrano z rynku po zamachu.

Według AFP potężna eksplozja nastąpiła około godz. 12.40 czasu lokalnego. Rynek w tym czasie wypełniony był klientami i handlarzami. Członek lokalnych sił samoobrony Ashiru Mustapha powiedział, że sprawczyni zamachu _ miała około 10 lat _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na zatłoczonej ulicy. 15 osób nie żyje Co najmniej 15 osób zginęło wczoraj w zamachu bombowym w stolicy Nigerii Abudży - poinformowali świadkowie. O przeprowadzenie ataku władze oskarżają islamistów z organizacji Boko Haram.
Nigeria: W zamachach zginęły 32 osoby Do dwóch wybuchów doszło w handlowej dzielnicy miasta Jos w środkowej części kraju.
Samobójczy zamach na francuską szkołę Do ataku doszło w stolicy Afganistanu, Kabulu. Zamachowiec zabił co najmniej jedną osobę i ranił 16.
Tagi: zamach w nigerii, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz