Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
28.12.2014 17:49

Zima we Francji. Lawiny na stokach, zaspy na drogach

Do stacji narciarskich można dojechać tylko mając i zimowe opony, i łańcuchy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

We Francji jeden z narciarzy zginął pod lawiną, jaka zeszła po intensywnych opadach śniegu w ciągu ostatniej doby. Trudna sytuacja utrzymuje się na drogach dojazdowych do stacji narciarskich.

Do tragedii doszło w maleńkiej stacji narciarskiej w Alpach Śródziemnomorskich. 47-letni narciarz jeździł w kilkuosobowej grupie poza oznakowanymi szlakami, gdy porwała go lawina.

W wielu rejonach Alp, przede wszystkim w Sabaudii na terenach położonych powyżej 1 800 metrów nad poziomem morza, wprowadzono czwarty w pięciostopniowej skali stan zagrożenia lawinowego. Niebezpiecznie pod tym względem jest także w Pirenejach. Stąd apele żandarmów i ratowników górskich do narciarzy i snowboardzistów o rozsądek.

Na drogach sytuacja uległa niewielkiej poprawie. W dalszym ciągu jednak - mimo intensywnego wykorzystywania pługów śnieżnych - tworzą się korki. Do stacji narciarskich można dojechać tylko mając i zimowe opony, i łańcuchy. W niektórych rejonach jest to obowiązkowe. Sklepy z akcesoriami samochodowymi zostały w tym rejonie Francji wyjątkowo otwarte w niedzielę. Z fabryk sprowadzano nawet dodatkowe zapasy.

Czytaj więcej w Money.pl
Tajemnicze zabójstwo w Alpach. Zatrzymali... Francuska policja zatrzymała dzisiaj 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o tajemnicze zabójstwo czterech osób we francuskich Alpach w 2012 roku.
Skała wielkości auta uderzyła w pociąg Dwie osoby zginęły, a dziewięć jest rannych. Jedna z ofiar to Rosjanka, a drugą jest mieszkaniec regionu.
Sznaps na sankach, czyli zimowe atrakcje Tyrolu W austriackich Alpach poczujesz się jak w białym wesołym miasteczku.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz