Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja-terroryści-internet

0
Podziel się

Muzułmańscy fundamentaliści wykorzystują internet do szerzenia radykalnych poglądów i rekrutacji nowych zwolenników. Takie informacje przynosi francuski dziennik "Le Parisien".

bEhswjkl

Gazeta powołuje się na informacje pochodzące z francuskiego kontrwywiadu. Według tego źródła, metody stosowane przez fundamentalistów, którzy znakomicie opanowali sztukę komunikacji internetowej, są tak wyszukane, że walka z radykalnymi islamistami sprawia francuskim służbom specjalnym sporo kłopotów. Skuteczność działania fundamentalistów sprawia, że udaje im się werbować coraz większe rzesze członków. Pada przy tym przykład naukowca z Europejskiego Centrum Nuklearnego w Genewie, zatrzymanego dzięki współpracy francusko-amerykańskich służb specjalnych. Osobę tę strona francuska określa jako "bardzo wykształconą i kulturalną". W ten sam sposób rekrutowani są przyszli terroryści oraz osoby wysyłane do Afganistanu i do Iraku.
Internet często zastępuje działalność radykalnych imamów. Poza internetem francuski kontrwywiad nieustannie obserwuje 43 meczety na terytorium Francji.

Informacyjna Agencja Radiowa (

bEhswjkO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)