Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy-imigracja-małżeństwa-prawo

0
Podziel się

Niemiecki rząd proponuje, aby za zmuszanie do małżeństwa groziła kara pięciu lat więzienia. Między innymi taki zapis ma się znaleźć w znowelizowanej ustawie o cudzoziemcach.

bEhEmPSd

Gabinet Angeli Merkel przyjął projekt zmian w ustawie o cudzoziemcach i prawie imigracyjnym. Zakładają one między innymi, że za zmuszanie do małżeństwa będzie grozić do pięciu lat więzienia.
Przymusowe małżeństwa, to problem występujący przede wszystkim w społeczności muzułmańskiej. Zmuszanie do małżeństwa już obecnie podlega w Niemczech karze. Minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser - Schnarrenberger twierdzi jednak, że nowelizacja sprawi, iż łatwiej będzie ścigać tego typu przestępstwa. "Zmuszanie do małżeństwa nie będzie w Niemczech tolerowane, natomiast zastaje jednoznacznie nazwane czynem karalnym" - powiedziała minister sprawiedliwości.
Rząd w Berlinie chce umożliwić kobietom zmuszonym do zawarcia małżeństwa za granicą łatwiejszy powrót do Niemiec. Zamierza też ostrzej zwalczać fikcyjne małżeństwa zawierane po to, aby jeden z małżonków mógł pozostać w Niemczech. Niemieckie władze chcą też silniej uzależnić wydawanie cudzoziemcom pozwoleń na pobyt od ich udziału w kursach integracyjnych.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEhEmPSG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)