Notowania

niemcy
22.09.2009 16:48

Niemcy: Śledztwo ws. skrajnie prawicowej partii NPD

Niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko skrajnie prawicowej partii NPD. NPD wysłała kandydatom w wyborach o innym niż niemieckie pochodzeniu listy z sugestią opuszczenia Niemiec.            

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokurator Michael von Hagen powiedział, że Prokuratura Federalna sprawdza, czy neonazistowskiej partii można zarzucić podżeganie do nienawiści rasowej. NPD rozesłała w weekend listy do polityków wywodzących się z emigracji. W tekście jest mowa o tym, że kandydaci o korzeniach innych niż niemieckie będą odsyłani do kraju pochodzenia.

Pismo tej treści otrzymali między innymi politycy pochodzenia tureckiego. "NPD ciągle nie pojęła, że Niemcy są także naszą ojczyzną" - powiedział startujący w wyborach do Bundestagu Özcan Mutlu - od 10 lat deputowany Partii Zielonych.

To nie pierwszy tego typu wybryk skrajnie prawicowego ugrupowania. W sierpniu jego działacze grozili odesłaniem do kraju czarnoskórego polityka CDU, który startował w wyborach do parlamentu krajowego Turyngii. W Görlitz i Löcknitz przy granicy z Polską NPD posłużyła się w kampaniach wyborczych plakatami wzywającymi do tego, by "zatrzymać inwazję Polaków".

Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz