Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Okęcie-remont-utrudnienia

0
Podziel się

Osoby planujące we wrześniu wylot z warszawskiego Okęcia lub przylot na to lotnisko powinny się upewnić, czy ich lot nie odbędzie się z lotniska zastępczego. Od początku lipca trwa remont pasów startowych w Porcie Lotniczym imienia Fryderyka Chopina, a we wrześniu ze względu na większą intensywność prac ruch lotniczy zostanie znacznie ograniczony.

bEixPNsl

Rzecznik portu lotniczego Kamil Wnuk twierdzi, że o planowanych pracach przewoźnicy i biura podróży byli informowani z wyprzedzeniem, więc większość pasażerów nie powinna odczuć zmian. Kamil Wnuk radzi jednak, aby upewnić się, czy nie zaszły jakieś zmiany w rozkładzie lotów.
Według rzeczniczki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzaty Cieloch, mimo sporych utrudnień pasażerowie nie mają prawa do odszkodowań, jeśli o trudnościach zostali poinformowani, kiedy kupowali wycieczkę lub bilet na samolot. Rzeczniczka dodaje jednak, że pasażer, który o utrudnieniach nie został poinformowany może żądać pokrycia przez przewoźnika kosztów dojazdu na lotnisko zastępcze, a także domagać się odszkodowania.
Remont warszawskiego Okęcia potrwa do końca roku. Największe utrudnienia zaplanowano na pierwsze trzy weekendy września, kiedy ruch lotniczy zostanie niemal całkowicie wstrzymany.

bEixPNsO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)