Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja zatrzymała trzy osoby w sprawie przecieków testów gimnazjalnych

0
Podziel się

Policja zatrzymała trzy osoby w sprawie przecieków do internetu pytań i odpowiedzi ogólnopolskiego egzaminu gimnazjalnego. Zatrzymani to 18-letni mężczyzna, mieszkaniec warszawskiej Pragi Południe oraz dwie kobiety, pracownice niepublicznego gimnazjum Fundacji "Dyslektyk" na warszawskim Mokotowie.

bEiNcUmZ

Według świadków, jedna z kobiet - dyrektorka tej szkoły została zatrzymana przez policję i wyprowadzona w kajdankach ze swojego gabinetu. Kobiety są zamieszane w sprawę udostępnienie pytań i odpowiedzi tegorocznego testu dla gimnazjalistów. Funkcjonariusze podejrzewają, że rozpieczętowana koperta z testami została przekazana 18-latkowi z Pragi Południe, a ten miał przekazać go swojej siostrze, która uczy się w gimnazjum oraz umieścić w internecie.

Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski poinformował, że w tej samej szkole naruszono również kopertę z pytaniami na jutrzejszy egzamin z języka obcego. W gimnazjum tym test z języka obcego jutro nie odbędzie się, a jeśli okaże się, że testy mogły zostać przekazane dalej, egzaminu nie będzie w większej liczbie placówek.

Sprawą rozpieczętowania koperty z jutrzejszymi zadaniami zajmuje się Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Bada ona, kto miał dostęp do kopert z zadaniami oraz czy jutrzejsze testy mogły zostać przekazane dalej.

bEiNcUnC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)