Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja-Dagestan-terroryzm

0
Podziel się

Rosyjski OMON zlikwidował grupę islamskich bojowników podejrzewanych o dokonanie zamachu na naczelnika dagestańskiego wydziału do walki z ekstremizmem. Jak informuje agencja Interfax, w trakcie operacji antyterrorystycznej zastrzelono 8 bandytów.

bEgNYRiZ

Wczoraj nieznani sprawcy ostrzelali w Machaczkale samochód naczelnika wydziału do walki z ekstremizmem Gapała Gadżijewa. Funkcjonariusz zginął na miejscu. Wieczorem oddziały OMON-u i służb specjalnych zlokalizowały miejsce, w którym ukrywali się terroryści. Doszło do strzelaniny, w której zginęło 8 bandytów, w tym jedna kobieta. Z wypowiedzi wiceministra dagestańskiego MSW wynika, że osoby te miały bezpośredni związek z zamachami na miejscowych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.
W Dagestanie niemal każdego dnia dochodzi do zamachów i starć funkcjonariuszy milicji z islamistami walczącymi o uniezależnienie republiki od Moskwy. Bezpardonową walkę z terrorystami zapowiedział w piątek prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew. Stanowisko prezydenta popiera większość Rosjan.

bEgNYRjC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)