Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja-Korea-parlament

0
Podziel się

Rada Federacji, czyli izba niższa rosyjskiego parlamentu, wyraziła zaniepokojenie sytuacją na Dalekim Wschodzie. Rosyjscy senatorowie obawiają się, że konflikt między Koreą Północną i Koreą Południową może doprowadzić do wojny. Oba zwaśnione kraje ostrzelały terytoria przeciwnika pociskami artyleryjskimi.

bEiKwGMR

Moskwę szczególnie niepokoi program jądrowy realizowany przez Pjongjang. "Nieprzewidywalność działań kraju, który usilnie stara się o broń jądrową, stwarza zagrożenie daleko wychodzące poza granice Półwyspu Koreańskiego" - twierdzi szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji Michaił Margiełow. Polityk proponuje, aby międzynarodowa społeczność podjęła wysiłki, które doprowadzą do rezygnacji Korei Północnej z atomowego programu zbrojeń.
Ekspert Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksandr Żebin uważa, że ostatnia wymiana ognia między Pjongjangiem a Seulem nie wróży niczego dobrego. W jego opinii, w strefie konfliktu koreańskiego do tej pory zdarzały się strzelaniny i ginęli ludzie, ale do incydentów dochodziło na morzu. "Po raz pierwszy od lat 50. doszło do ostrzału terytoriów obu krajów, co przypomina niebezpieczne początki pierwszej wojny koreańskiej" - dodaje ekspert.
Do wznowienia rozmów wezwał oba państwa koreańskie szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Dyplomata zapowiedział, że Moskwa będzie uważnie przyglądać się wydarzeniom na Półwyspie Koreańskim.

bEiKwGNu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)