Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja-tygrysy-Putin

0
Podziel się

W obronie ginących gatunków zwierząt, szczególnie tygrysów, stanął dziś szef rosyjskiego rządu. Władimir Putin wziął udział w międzynarodowym forum poświęconym ochronie dzikich kotów. Forum odbywa się w Sankt Petersburgu. Biorą w nim udział delegacje z 13 państw.

bEgpJqAB

Liczba tygrysów żyjących na wolności dramatycznie spada - alarmują ekolodzy. W ciągu ostatnich 30 lat populacja tych drapieżników zmalała aż
30-krotnie.
Aby zastanowić się nad sposobami ratowania tygrysów, do Petersburga przyjechali przedstawiciele rządów i eksperci z 13 krajów, głównie Azji i Europy. Zdaniem patronującego obradom forum Władimira Putina, ochrona tygrysów to nie żart czy pretekst, aby ściągnąć do Rosji ważne osobistości. "Nikt nie może dziś nam zarzucić, że zebraliśmy premierów i ministrów, aby zajmować się jakimiś kotkami. Wszyscy doskonale rozumieją, że sprawa dotyczy poważnego, na szczeblu państwowym, zajęcia się problemami ochrony przyrody" - dodał szef rosyjskiego rządu.
Obecnie na świecie żyje około 3200 tygrysów. Eksperci przewidują, że gatunek ten może wyginać w ciągu najbliższych 12 lat. Największymi zagrożeniami dla dzikich kotów są kłusownictwo i niekontrolowany wyrąb lasów.

bEgpJqBe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)