Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa-ferie-autokary-kontrole

0
Podziel się

Dzieci z województw mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego rozpoczęły ferie. W Warszawie już od wczoraj trwają wzmożone kontrole autokarów, którymi najmłodsi będą podróżować do miejsc zimowego wypoczynku.

bEgZiEsB

Przy warszawskim Torwarze, gdzie odbywa się kontrola pojazdów, już od wczorajszego popołudnia do późnego wieczora inspektorzy mieli pełne ręce roboty - mówi rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Sprawdzono ponad dwadzieścia autokarów, ale nie zatrzymano żadnego dowodu rejestracyjnego. Policjanci wypisali jedynie dwa mandaty za drobne wykroczenia. Z kolei wszystkie autobusy sprawdzone dziś rano okazały się być w pełni sprawne.

Inspektorzy sprawdzają stan techniczny autokaru, między innymi sprawność układu hamulcowego i kierowniczego, oświetlenie, stan ogumienia oraz trzeźwość kierowcy. Kontrolowane są również dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób i dokumenty pojazdu. Stan autokarów z roku na rok poprawia się, co świadczy o skuteczności prowadzonych akcji - podkreśla Alvin Gajadhur.

bEgZiEsD

Statystycznie dowód rejestracyjny zatrzymywany jest raz na dwadzieścia kontroli. Alvin Gajadhur tłumaczy, że przewoźnikom bardzo zależy na tym, by ich autobusy były sprawne. Wynika to chociażby z dużej konkurencji.

Kontrole nie są obowiązkowe, wykonywane są

bEgZiEte
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)