Notowania

wiadomości
10.08.2011 01:05

Cameron: Wielkiej Brytanii nie opanuje "kultura strachu"

# Dochodzi informacja o rannej Japonce. #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzi informacja o rannej Japonce. #

11.08. Londyn (PAP/AP,Kyodo) - Wielkiej Brytanii nie opanuje "kultura strachu" - zapewnił w środę premier David Cameron po spotkaniu ze sztabem antykryzysowym, powołanym w związku z trwającymi od kilku dni zamieszkami w Londynie i kilku innych miastach.

Cameron przemawiał przed swoją siedzibą na Downing Street, a jego słowa transmitowała telewizja.

W związku z czterodniowymi rozruchami w Londynie i środkowej Anglii policja aresztowała dotąd blisko 1200 osób, z czego 805 w samym Londynie, m.in. jedenastolatka. Sądy pracują całą dobę.

W nocy ze środy na czwartek w stolicy Anglii panował spokój. Jak dotąd jedyny incydent tej nocy miał miejsce w południowej dzielnicy Eltham, gdzie grupa napastników rzucała różnymi przedmiotami w funkcjonariuszy. Policja zapewniła, że zajściem się "zajęto", a napastników rozpędzono.

W Birmingham toczy się śledztwo w sprawie zabicia trzech osób przez kierowcę, który zbiegł z miejsca. Pod zarzutem morderstwa zatrzymano w tej sprawie mężczyznę - poinformował przedstawiciel policji hrabstwa West Midlands Chris Sims.

"Z informacji, które obecnie posiadamy, wynika, że pojazdem kierowano celowo" - powiedział, jednocześnie apelując o opanowanie.

Ojciec jednego z zabitych apelował do uczestników zamieszek, głównie młodych mężczyzn, by "dorośli" i poszli się do domu.

Obywatelka Japonii została napadnięta i odniosła lekkie obrażenia w poniedziałek w Londynie - poinformował w środę konsulat Japonii.

Nie wiadomo jeszcze, czy odbędzie się zaplanowany na najbliższy weekend mecz otwarcia Premier League w Londynie - brytyjskie władze piłkarskie rozmawiają w tej sprawie z policją. Dotychczas odwołano już wyznaczony na środę mecz towarzyski Anglii z Holandią.

Obecne zajścia uważane są za najpoważniejsze od 1985 r., gdy w londyńskiej dzielnicy Brixton doszło do zamieszek w reakcji na przypadkowe postrzelenie czarnej kobiety podczas rewizji w jej domu. (PAP)

akl/

9562014 9562181 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz