Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaddafi popełni samobójstwo? Rebelia ogarnia kolejne miasta

0
Podziel się

Były libijski minister sprawiedliwości Mustafa Abd ad-Dżalil twierdzi, że dyktator zrobi to co Hitler.

Kaddafi popełni samobójstwo? Rebelia ogarnia kolejne miasta
(PAP/EPA)
bEhJAKMR

Były libijski minister sprawiedliwości Mustafa Abd ad-Dżalil** **uważa, że Muammar Kadafi popełni samobójstwo_ . _Minister podał się do dymisji, by zaprotestować przeciwko przemocy władz wobec manifestujących w Libii.

_ - Dni Kadafiego są policzone. Zrobi to co Hitler _ - powiedział Dżalil w wywiadzie dla czwartkowego wydania szwedzkiego dziennika _ Expressen _.

W opublikowanych na internetowej stronie _ Expressen _ fragmentach wywiadu minister powiedział, że ma _ dowody, iż Kadafi wydał rozkaz w sprawie Lockerbie _.

bEhJAKMT

W wyniku zamachu na boeinga 747 amerykańskich linii lotniczych Pan Am, który rozbił się nad Lockerbie w Szkocji, zginęło 21 grudnia 1988 roku 270 osób, głównie Amerykanów. Za przeprowadzenie zamachu skazano w 2001 roku Libijczyka Abdelbaseta al-Megrahiego.

Zobacz także: To już koniec epoki Kaddafiego? Zobacz reportaż TEN (ang.):

_ - To nie jest coś w co wierzę, to coś co wiem i czego jestem pewien na sto procent _ - zapewnił Dżalil. Według niego Kadafi wydał rozkaz przeprowadzenia zamachu nad Lockerbie funkcjonariuszom służb wywiadowczych. _ - Teraz nie czas i pora, by to wszystko wyjawiać, ale nadejdzie taka chwila _ - dodał.

bEhJAKMZ

Były minister wezwał również libijskich dyplomatów do opowiedzenia się po stronie rewolty. Powiedział, by _ zostali na swoich stanowiskach, lecz ośmielili się powiedzieć, że są po stronie ludu _.

Dżalil wyraził też oburzenie w związku z wykorzystywaniem przez reżim Kadafiego najemników; przypomniał, że wielokrotnie protestował przeciwko przyznawaniu obywatelstwa osobom z Czadu i Nigru.

Mustafa Abd ad-Dżalil, który już wcześniej krytykował reżim Kadafiego i domagał się dochodzenia w sprawie masakry w więzieniu Abu Salim w 1996 roku, w którym zginęło 1200 ludzi, ministrem został w 2007 roku.

bEhJAKNa

Rebelia w Libii obejmuje kolejne regiony. Lbijskie miasto Zuwara, położone w odległości 120 km na zachód od Trypolisu,jest pod kontrolą antyrządowych milicji - powiedzieli agencji Reutera egipscy robotnicy budowlani, którzy uciekli stamtąd do Tunezji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t133498.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libijscy;rebelianci;przejeli;kolejne;miasto,164,0,783524.html) Libijscy rebelianci przejęli kolejne miasto Muammar Kaddafi stracił kontrolę nad miastem Zuwara. Trafiło w ręce antyrządowych milicji, którymi zarządzają komitety ludowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t133487.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;i;usa;razem;przeciw;kaddafiemu,239,0,777199.html) Unia i USA razem przeciw Kaddafiemu Obama zapowiada sankcje wobec dyktatora. Prezydent USA chce to zrobić razem z Europą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t132540.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piloci;odmowili;zbombardowania;bengazi,187,0,776891.html) Piloci odmówili zbombardowania Bengazi Obaj katapultowali się z samolotu, a maszyna rozbiła się w pobliżu miasta.
bEhJAKNu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)