Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korwin-Mikke: umocnienie polityki zagranicznej UE zagraża polskiej dyplomacji

0
Podziel się

Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke jest zdania, że wzmocnienie
unijnej polityki zagranicznej zagraża istnieniu polskiej dyplomacji. "Musimy walczyć o przetrwanie,
bo polskiej polityki zagranicznej nie będzie" - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie.

bEhCOxLV

Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke jest zdania, że wzmocnienie unijnej polityki zagranicznej zagraża istnieniu polskiej dyplomacji. "Musimy walczyć o przetrwanie, bo polskiej polityki zagranicznej nie będzie" - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie.

"Polityka zagraniczna obecnie jest taka, że musimy walczyć o przetrwanie, bo jeżeli Unia bezpiecznie się umocni, to polskiej polityki zagranicznej po prostu być nie może, będzie tylko Unia Europejska" - mówił we wtorek Korwin-Mikke, prezentując swój pogląd w sprawie głównych założeń polityki zagranicznej.

Według niego polska polityka zagraniczna powinna uwzględniać także perspektywę rozpadu Unii Europejskiej, w wyniku którego Unia sprowadzona zostanie tylko do roli wspólnoty gospodarczej. "To może nastąpić i na to liczymy" - uważa kandydat na prezydenta.

bEhCOxLX

Korwin-Mikke oświadczył także, że jest przeciwnikiem polityki jaką prowadził tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński. "Nie zgadzam się z polityką śp. Lecha Kaczyńskiego, która polegała na jednoczesnym drażnieniu Niemiec i Rosji. Stawiam tezę, że zbliżenie niemiecko-rosyjskie jest efektem właśnie takiej polityki" - stwierdził.

Kandydat na prezydenta podczas konferencji prasowej zapewnił, że jest zwolennikiem prowadzenia "zimnej, realnej polityki zagranicznej, bez jakichkolwiek sentymentów".

"Nie mam ani żadnej niechęci, ani miłości do Rosji, Niemiec, Chin, czy Stanów Zjednoczonych. Państwa nie mają przyjaźni, państwa mają tylko interesy i ja będę dbał o interes Rzeczpospolitej, a nie kierował się jakimiś swoimi uczuciami" - zadeklarował Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke - b. prezes Unii Polityki Realnej - jest obecnie liderem partii Wolność i Praworządność. (PAP)

bEhCOxMd

agy/ mok/ mow/

bEhCOxMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)